Środa w Lesznie

100_1670 (1)Środa w Lesznie to wiele ciekawych wydarzeń. Z pewnością warto skorzystać z bezpłatnego znakowania rowerów. Dziś można to zrobić przy ulicy Jana Kilińskiego.

Wojewódzki Urząd Pracy w Poznaniu Oddział Zamiejscowy w Lesznie organizuje bezpłatne szkolenie z technik kreatywnego myślenia. Spotkanie odbędzie się w Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej przy ul. Śniadeckich 5 – I piętro pok. 112. Początek o godz. 9:00. Szkolenie potrwa do 12 maja do godz. 14:00.

Komenda Miejska Policji organizuje Bezpłatne znakowanie rowerów. Miejscem akcji jest I Rewir Dzielnicowych w Lesznie przy ul. Jana Kilińskiego 2. Znakowanie potrwa w godz. 15:00 – 17:00. Program „Leszczyński rower – bezpieczny rower” został zainaugurowany 12 września ubiegłego roku. Celem akcji jest ograniczenie liczby kradzieży rowerów w naszym regionie, a także edukacja dotycząca właściwego znakowania i parkowania rowerów, promowanie właściwego wyposażenia jednośladów i bezpiecznej jazdy rowerem. W okresie od 12 września 2015 do 31 marca 2016 zostało oznakowanych 662 rowerów w Lesznie oraz 458 w gminach Powiatu Leszczyńskiego. Niezbędne koszty do wdrożenia systemu zostały sfinansowane w 2015 roku przez Urząd Miasta w wysokości 17 tysięcy złotych oraz kwotą 8 tysięcy złotych przez Starostwo Powiatowe w Lesznie.

W środę 11 maja o godz. 17:00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Lesznie zostanie otwarta wystawa Mirosława Małeckiego. Otwarcie wystawy w “Galerii za Regałami” – eksponowane będą obrazy i rzeźby Mirosława Małeckiego, znanego leszczyńskiego plastyka.

Na boisku piłkarskim na stadionie lekkoatletycznym w Lesznie odbędzie się Finał Pucharu Polski OZPN Leszno. Zagrają lider okręgówki MKS Kania Gostyń i rewelacja sezonu 4P4S Rydzyniak Rydzyna. Początek o godz. 17:30. Wstęp: Wolny.

Podobne wpisy