Poniedziałek w Lesznie

Miejska biblioteka Publiczna im. Stanisława Grochowiaka w Lesznie przy ul. B. ChrobregoPoniedziałek w Lesznie przywitał nas piękną pogodą, która wprost zachęca do spacerów. Podczas wyjścia warto zajrzeć do leszczyńskich placówek kulturalnych, które przygotowały dla leszczynian ciekawe propozycje.

Miejska Biblioteka Publiczna im. Stanisława Grochowiaka w Lesznie zaprasza do „Galerii za Regałami” na wystawę z okazji 1050 rocznicy chrztu Polski. Otwarcie wystawy „966-2016 Jubileusz Chrztu Polski” o godz. 11:00. Wystawę będzie można zwiedzać do 4 Maja 2016 r. w MBP przy ul. Bolesława Chrobrego 3.

Miejskie Biuro Wystaw Artystycznych w Lesznie zaprasza na wykład „O rzeźbie XX wieku w kontekście wyzwolenia jej z ograniczeń tradycyjnej definicji”. MBWA Leszno zaprasza na cykl wykładów dla słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Lesznie, a także wszystkich osób zainteresowanych sztuką. Wykład poprowadzi historyk sztuki – Aleksandra Pruska. Spotkanie odbędzie się w Galerii MBWA o godz. 13:00 przy ul. Leszczyńskich 5.

(MAT)

Podobne wpisy