|

Policjant, który spełnia marzenia

policjnt-ktory-spelnia-marzeniaAsp. sztab. Dariusz Dworniczak z leszczyńskiej Policji nie był w stanie spełnić najważniejszego marzenia niepełnosprawnego Kacpra – chęci poruszania się o własnych siłach. Udało mu się za to spełnić inne marzenie chłopca.

Asp. sztab. Dariusz Dworniczak jest policjantem Komendy Miejskiej Policji w Lesznie. W 2009 roku, kiedy został kierownikiem Zespołu Dzielnicowych w Osiecznej, na terenie swojej gminy poznał rodzinę, w której wychowywał się 5-latek chorujący na spastyczne porażenie czterokończynowe. Chłopiec nie chodził, wymagał całodobowej opieki rodziców i poruszał się na specjalistycznym wózku.

Rok później policjant zorganizował na terenie gminy Osieczna festyn charytatywny, z którego dochód przeznaczony był na pomoc dwóm niepełnosprawnym chłopcom. Jednym z nich był Kacperek. W imprezie uczestniczyło kilka tysięcy osób. Za zebrane pieniądze chłopcom zakupiono specjalistyczne łóżka rehabilitacyjne. Podczas festynu Darek nawiązał kontakt ze sponsorem, który po dziś dzień wspiera materialnie Kacpra i jego rodzinę.

Na przestrzeni kilku lat Dariusz Dworniczak awansował i zmienił stanowisko pracy. Na początku tego roku z lokalnej prasie ukazał się artykuł na temat niepełnosprawnego 11-latka z Osiecznej, jego życia, rodziny, choroby i marzeń. Z tej publikacji policjant dowiedział się, że jego znajomy ma dwa wielkie marzenia: stanąć na własnych nogach i uczestniczyć w meczu ulubionej drużyny piłkarskiej – Lecha Poznań.

Dariusz bez zastanowienia zredagował i wysłał pismo do zarządu klubu piłkarskiego Lecha Poznań, opisując historię niepełnosprawnego dziecka. Pewnego dnia w słuchawce telefonu usłyszał głos przedstawiciela klubu. Mężczyźni omówili szczegóły spotkania w Poznaniu.

11 września tego roku chłopiec wyjechał w podróż , jednak do ostatniej chwili nie wiedział jaki jest jej cel. Tego dnia zasiadł na zaszczytnym miejscu trybun INEA Stadionu. Kibicował swojej ulubionej drużynie podczas meczu z Pogonią Szczecin. Wcześniej wraz z przewodnikiem zwiedził stadion oraz uczestniczył w indywidualnym spotkaniu z piłkarzami klubu. Przysłowiową „wisienką na torcie” okazał się prezent od jednego z piłkarzy – klubowa koszulka z imieniem Kacpra.

Źródło: leszno.policja.gov.pl

Podobne wpisy