|

Krzysztof Mrozek na podium w Poznaniu

img_9618 Z bardzo dobrej strony pokazał się w I Grand Prix Wielkopolski juniorów Krzysztof Mrozek. Zawodnik Wametu Dąbcze w stawce 32. zawodników zajął trzecie miejsce.

Imprezę w Poznaniu zawodnik 2-ligowego Wametu Dąbcze rozpoczął od pokonania w pierwszej rundzie Jakuba Lamperskiego (Pionier GIOKiS Kleszczewo) 3:0. W kolejnym starciu 17-latek ograł przedstawiciela Luveny Luboń – Krzysztofa Witkowskiego. W ćwierćfinale starszy z braci Mrozków także w trzech setach rozprawił się z Dawidem Mikułą (Smecz Konin).

Zdecydowanie bardziej zacięte gry Krzysztof Mrozek rozegrał w drugiej części poznańskich zmagań. W półfinale pingpongista z Dąbcza pokonał rozstawionego z “dwójką” Dawida Balcerzaka (Stella Gniezno) 3:1. Pierwszej porażki w turnieju Mrozek doznał dopiero w finale z Patrykiem Pyśkiem (Luvena Luboń) 2:3, mimo że prowadził 2:1 w setach. Ostatecznie, po porażce z Krzysztofem Katafiaszem (Stella Gniezno), udział w I GP Wielkopolski juniorów Mrozek zakończył na trzecim miejscu.

Triumfatorem imprezy został Patryk Pyśk, a na drugiej pozycji sklasyfikowany został Krzysztof Katafiasz.