|

Najlepszy policjant “Drogówki” jest w Lesznie

konkurs-ruchu-drogowego
Źródło: policja.pl

St. asp. Marcin Szymaszczyk z Leszna i st. sierż. Marcin Sawicki z Poznania wygrali drużynowo Finał XXIX Edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Policjant Ruchu Drogowego”, który odbywał się w Białymstoku.

W konkursie wystartowało 34 najlepszych funkcjonariuszy ruchu drogowego reprezentujących wszystkie Komendy Wojewódzkie Policji w kraju oraz Komendę Stołeczną Policji (po dwóch funkcjonariuszy z każdej komendy), a także dwóch funkcjonariuszy Żandarmerii Wojskowej, którzy wystartowali na zasadzie honorowego uczestnictwa. Uczestnicy konkursu zostali wcześniej wyłonieni w eliminacjach powiatowych i wojewódzkich.

Pierwsze miejsce w klasyfikacji indywidualnej zdobył st. sierż Marcin Sawicki z KWP w Poznaniu. St. asp. Marcin Szymaszczyk z KMP Leszno również zaprezentował wysoki poziom. Drużynowo policjanci reprezentujący Wielkopolskę stanęli na najwyższym podium.

W drodze do zwycięstwa zawodnicy przez cztery dni rywalizowali w sześciu konkurencjach. Były to: test ze znajomości przepisów, strzelanie z broni służbowej z dobiegiem, kierowanie ruchem drogowym na skrzyżowaniu, jazda sprawnościowa motocyklem służbowym, jazda sprawnościowa samochodem osobowym po wyznaczonym torze a także sprawdzian praktycznych umiejętności udzielania pomocy ofiarom wypadków komunikacyjnych. Suma punktów zgromadzonych w poszczególnych konkurencjach pozwoliła wyłonić zwycięzców. Serdecznie gratulujemy!

Źródło: leszno.policja.gv.pl

Podobne wpisy