|

Policjanci z Leszna najlepsi

źródło: wielkopolska.policja.gov.pl
źródło: wielkopolska.policja.gov.pl

Policjanci z leszczyńskiej komendy Błażej Witkiewicz oraz Roman Wieczorek zwyciężyli w turnieju „Patrol Roku” zorganizowanego przez Komendę Wojewódzką Policji w Poznaniu.

Turniej „Patrol Roku” składał się z trzech konkurencji: strzelania, testu z wiedzy policyjnej oraz toru przeszkód. Organizowany jest dla policjantów, którzy najczęściej interweniują w przypadkach zakłócenia porządku.

Po zwycięstwo sięgnęli policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Lesznie: sierż. Błażej Witkiewicz oraz st. post. Roman Wieczorek. W ciągu ostatnich trzech edycji policjanci z Leszna za każdym razem meldowali się na podium, z tego aż dwukrotnie z rzędu na najwyższym jego stopniu. Tegoroczny wynik potwierdza dominację KMP z Leszna w poszczególnych konkurencjach.

Leszczyńska reprezentacja dowiodła, iż jedyną skuteczną metodą na odniesienie końcowego sukcesu w zawodach jest wysoki poziom umiejętności oraz wiedzy w każdym ze sprawdzanych kryteriów.

Policjanci z Leszna będą teraz reprezentowali Wielkopolskę w finale krajowym Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Prewencji – Turniej Par Patrolowych “Patrol Roku”, który odbędzie się w Szkole Policji w Słupsku.

Podobne wpisy