|

Bezbłędny Dudek mistrzem Polski!

100_3582Zawodnik Falubazu Zielona Góra był bezapelacyjnie najlepszym zawodnikiem piątkowego finału. Duzers nie przegrał żadnego ze swoich startów. Drugie miejsce zajął leszczyński Byk, Piotr Pawlicki, który tego dnia był najbliższy pokonania Dudka.

Mimo pięknej pogody zawody na stadionie im. Alfreda Smoczyka oglądało około 5 tysięcy fanów czarnego sportu. Ci, którzy wybrali się na stadion byli świadkami emocjonujących zawodów. W pierwszej fazie turnieju kluczową rolę odgrywały pola startowe. Największym handicapem był start z pierwszego, z kolei bardzo ciężko było udanie “zabrać się” z drugiego. To właśnie pola startowe sprawiły, że Grzegorz Zengota, jeden z miejscowych faworytów musiał od początku zawodów gonić wynik.

Do niebezpiecznej sytuacji doszło w biegu 5. Start wygrał Piotr Pawlicki, jednak na wyjściu z łuku nieco odszedł od krawężnika, co próbował wykorzystać Przemek Pawlicki. Starszy z braci przegrał jednak z siłą odśrodkową i spowodował upadek Petera. Ten dość mocno się poobijał i do końca zawodów odczuwał skutki tego upadku. W powtórce wyścigu bez wykluczonego Przemka pewną wygraną odniósł Piotr. Po dwóch seriach startów tylko dwóch zawodników mogło poszczycić się kompletem punktów. Właśnie Peter oraz Patryk Dudek.

Wyśmienicie w zawodach spisywał się także Robert Miśkowiak, który jako pierwszy pokonał w biegu 9 Piotra Pawlickiego. Dość niespodziewanie równie dobrze prezentował się Krystian Pieszczek, który po trzech seriach startów miał tylko jedną porażkę. Zawody od początku nie układały się po myśli jedno z faworytów, Bartosza Zmarzlika, który w pierwszych trzech startach zgromadził zaledwie 5 punktów.

Po słabszym początku pewne zwycięstwo w biegu 14 odniósł Grzegorz Zengota. Dzięki temu przed ostatnią serią startów miał 6 punktów i dobry występ w kolejnym biegu mógł dać mu awans do biegu barażowego. Niestety w 18 wyścigu Zengota dojechał do mety trzeci i jasne stało się, że zabraknie go w walce o medale.

Do finału awansowali bezpośrednio niepokonany Patryk Dudek oraz Pieszczek, który zgromadził 12 punktów. W biegu dodatkowym zmierzyli się Piotr Pawlicki, Bartosz Zmarzlik, Maciej Janowski oraz Robert Miśkowiak. Po dobrym starcie prowadził leszczynianin, ale upadek Janowskiego spowodował Zmarzlik i bieg został przerwany. Junior z Gorzowa został wykluczony. W powtórce ponownie najlepszy okazał się Pawlicki, który wraz z Janowskim wjechał do finału.

W decydującym starciu Dudek prowadził od startu potwierdzając swoją dominację. Pawlicki próbował przez dwa kółka atakować z każdej strony, jednak tego dnia na Patryka Dudka nie było mocnych. To pierwszy tytuł IMP dla zawodnika startującego w barwach drużyny z Zielonej Góry od 30 lat.