||

Możemy żyć 120 lat

siergiejInstytut Leszczyński wspólnie z A&T Graf – Colway Leszno zorganizował wczoraj spotkanie z profesorem Siergiejem Batieczko. Wykład dotyczył sposobów, w jaki należy dbać o zdrowie, aby cieszyć się długim życiem.

Na wykład profesora do Wyższej Szkoły Humanistycznej przybyło blisko 300 osób. Siergiej Batieczko opowiadał o tym, jak powinien odżywiać się każdy człowiek, który chce cieszyć się dobrym zdrowiem i długim życiem – Przyroda dała nam 120 lat. I tyle możemy żyć. Oczywiście pod pewnym warunkiem, Musimy przestrzegać praw natury – mówił podczas spotkania  Siergiej Batieczko.

Konsultant naukowy w Integrative Medicine Clinic Patricka Holforda w Londynie wygłaszał podczas wczorajszego spotkania wiele tez, które zaskoczyły niejednego słuchacza. Zdaniem profesora współczesna medycyna nie zajmuje się naszym zdrowiem. Leczy nas, ale nigdy nas nie wyleczy. Wyleczyć możemy się sami, musimy tylko tego chcieć. Zdrowi ludzie nie są czymś pożądanym dla lekarzy, przemysłu farmaceutycznego oraz państw. Zdrowy człowiek nie będzie przychodził do lekarza, a więc wielu medyków po prostu byłoby bez pracy. Zdrowy człowiek nie musi łykać tabletek, co nie byłoby dobre dla firm farmaceutycznych, a pośrednio dla państw, których budżety w dużej mierze zasilane są przez te firmy.

Siergiej Batieczko nakreślił podczas wczorajszego spotkania drogę, która prowadzi do zdrowia. Stworzył 7 kluczy, które mogą zapewnić nam zdrowi i długie życie.

Pierwszym z nich jest właściwa dieta. W niej nie powinno być w ogóle miejsca dla chleba. wynika to z faktu, iż współczesne zboża są zmodyfikowane genetycznie, przez co bardzo niezdrowe dla naszego organizmu. Olbrzymim zagrożeniem jest także gluten, który prowadzi do uszkodzeń mózgu. W naszej diecie powinniśmy także zrezygnować z nabiału, a postawić na błonnik, a więc duże ilości warzyw, głównie zielonych. Kolejnym kluczem jest woda. Powinniśmy pić przynajmniej 4 szklanki wody dziennie. Powodem wielu chorób jest zakwaszenie organizmu, dlatego profesor poleca wypijanie codziennie jednej szklanki wody z sodą oczyszczoną.

Ważnym kluczem dla zdrowia jest także detoksykacja organizmu, którą powinniśmy przeprowadzać raz na jakiś czas. Równie ważny dla naszego zdrowia jest masaż, zwłaszcza wschodni oraz gimnastyka oddechowa, tak aby jak najwięcej korzystać z przepony.

Ostatnie dwa klucze profesora do zdrowia to suplementacja, ponieważ produkty żywnościowe są bardzo ubogie w składniki odżywcze oraz zażywanie kolagenu, który zdaniem profesora jest najważniejszym składnikiem, którego brakuje naszemu organizmowi.

Podobne wpisy