|

Leszno ma najwięcej energii!

lesznoenergia
Źródło: nauczyciel.planetaenergii.pl

Na początku maja na leszczyńskim rynku gościło mobilne centrum nauki „Planeta Energii”. Podczas odwiedzin „Planety Energii” w 10 miastach w Polsce odbywał się konkurs na to, które miasto zdoła wyprodukować najwięcej prądu wykorzystując siłę własnych nóg.

Wizyta miasteczka była nagrodą w organizowanym przez Grupę Energa ogólnopolskim konkursie edukacyjnym, w którym sukces odniosła klasa IIc ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Lesznie. Więcej o wizycie pisaliśmy tutaj.

W godzinach popołudniowych w Lesznie i pozostałych miastach, które odwiedzała Planeta Energii, pojawiały się rowerki stacjonarne, przy pomocy których można było wyprodukować prąd wykorzystując siłę własnych nóg. Dodatkowe punkty zdobywało się klikając „Lubię to!” pod zdjęciami z wizyty w danym mieście zamieszczonymi w galerii na fanpage’u „Planety Energii”.

Łącznie przez 60 godzin turnieju na ośmiu rowerkach stacjonarnych zwiedzający przejechali ponad 5 tys. kilometrów. Pozwoliło to uzyskać 9,93 kW/h energii elektrycznej. Dodatkowo oddanych zostało niemal 7 tys. „lajków” na Facebooku.

Najbardziej energetycznym miastem okazało się Leszno. Łącznie mieszkańcy przejechali na rynku prawie 709 km i zebrali 1400 „lajków” swojej galerii na Facebooku, dzięki czemu wytworzyli 991,70 W/h energii. To tyle, ile wystarczyłoby na 10 godziny pracy żarówki 100 W lub 100 godzin pracy żarówki LED 10 W!

Dzięki mieszkańcom Leszna nagroda w postaci multimedialnej tablicy z akcesoriami i oprogramowaniem już wkrótce trafi do dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Marii Konopnickiej w Lesznie!

Podobne wpisy