Ruszyły prace nad nowymi muralami

100_2306

Wczoraj Anna Szejdewik rozpoczęła pracę nad pierwszym z dwóch murali, które ozdobią leszczyńskie kamienice na ulicy Wałowej. Dziś można już zobaczyć pierwsze efekty pracy malarki i artystki ulicznej mieszkającej we Wrocławiu.

Leszno staje się powoli miastem murali. Po zeszłorocznej akcji odświeżania starych kamienic, w tym roku miasto prowadzi dalszą “muralową” ofensywę. Jako pierwsza swoje prace zaprezentuje Anna Szejdewik, która do współpracy została zaproszona przez rzecznika prezydenta miasta, pana Rafała KotomskiegoOtrzymałam propozycję wykonania murali w Lesznie od rzecznika prezydenta pana Rafała Kotomskiego. Dostałam zdjęcia ścian, na których miałby się znaleźć i tę propozycję przyjęłam. Nie miałam narzuconej koncepcji, czy tematu. Miałam całkowicie wolną rękę, tak więc mogłam się odnieść do historii Leszna i jego legend. Zazwyczaj właśnie w ten sposób staram się podejść do projektu – mówi autorka.

Prace nad pierwszym z murali powinny się zakończyć w sobotę, choć wszystko uzależnione jest od pogody. W przyszłym tygodniu artystka planuje rozpoczęcie malowania drugiej kamienicy.

Anna Szejdewik, to malarka, ilustratorka, twórca uliczny. W 2007 roku ukończyła malarstwo oraz architekturę wnętrz w Instytucie Sztuk Pięknych przy Uniwersytecie Zielonogórskim.

(LEW)

Podobne wpisy