|

Mobilne Centrum Nauki

Źródło: http://media.energa.pl/
Źródło: http://media.energa.pl/

W poniedziałek i wtorek na leszczyńskim rynku pojawi się mobilne centrum nauki “Planeta Energii”. Wizyta miasteczka to nagroda w organizowanym przez Grupę Energa ogólnopolskim konkursie edukacyjnym, w którym sukces odniosła klasa IIc ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Lesznie.

Głównym celem wspomnianego konkursu jest propagowanie wśród najmłodszych wiedzy na temat energii elektrycznej oraz kształtowanie proekologicznych postaw. Uczniowie z leszczyńskiej szkoły znaleźli się w gronie 10 laureatów, dzięki czemu wszyscy mieszkańcy miasta będą mogli odwiedzić mobilne centrum nauki.

Wśród atrakcji przygotowanych przez Grupę Energa są między innymi:

  • kosmiczny Energobus – laboratorium na kółkach ze ścieżką dydaktyczną przedstawiającą historię prądu od elektronu do elektrowni,
  • intrygujące makiety i modele, zaskakujące pokazy, nietuzinkowe eksponaty i fascynujące eksperymenty prowadzone przez pomysłowych animatorów oraz film 3D.

Mobilne centrum nauki “Planeta Energii” będzie dostępne dla zwiedzających na leszczyńskim runku w poniedziałek 9 maja oraz we wtorek 10 maja. W godz. 9-14 miasteczko dostępne jest dla szkół, natomiast w godz. 15-18 odwiedzić je mogą wszyscy zainteresowani. Co warto podkreślić – wstęp do centrum jest bezpłatny.

Podobne wpisy