|

Generał Jarosław Mika mianowany Dowódcą Generalnym RSZ

p1020535W środę prezydent Andrzej Duda wręczył generałowi dywizji Jarosławowi Mice nominację na stanowisko Dowódcy Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych.

Uroczystość odbyła się w Pałacu Prezydenckim. Generał Jarosław Mika nominację odebrał z rąk prezydenta Andrzeja Dudy  Panie generale, ma pan długie doświadczenie dowódcze, zarówno jako dowódca dużych jednostek wojskowych, ale także jako ten, który w ramach dowodzenia, współpracował z naszymi sojusznikami – czy to w Afganistanie, czy wcześniej w Iraku, czy ostatnio w Żaganiu. (…) Ma pan więc także doświadczenie bojowe, niezwykle ważne. (…) W związku z tym jestem przekonany, że ta funkcja i ta odpowiedzialność trafia w dobre ręce, w ręce człowieka doświadczonego, w ręce człowieka dobrze przygotowanego do jej wykonania, w ręce człowieka, który tę odpowiedzialność udźwignie – mówił podczas uroczystości prezydent.

W środę w siedzibie Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych w obecności ministra obrony narodowej Antoniego Macierewicza odbyła się ceremonia przekazania i objęcia obowiązków dowódcy generalnego rodzajów sił zbrojnych – (…) Przekazujemy dzisiaj Dowództwo Generalne RSZ w ręce doświadczonego i mającego olbrzymi dorobek oficera jakim jest gen. Mika. Oficera, który przychodzi do tego Dowództwa można by powiedzieć bezpośrednio z pola realizacji jednego z najważniejszych zadań jakie stoi przed Polską, zadań związanych z obecnością na naszym terenie armii amerykańskiej i armii NATO. To właśnie gen. Mika przygotował podstawową strukturę realizacyjną, która teraz się sprawdza, która teraz jest realizowana. Jestem przekonany, że także pozostałe zadania te związane z kształtowaniem nowej struktury dowodzenia armią, ale też kształtowania podstawowego zespołu armii jakim kieruje DG RSZ, będą realizowane na najwyższym poziomie – powiedział minister Antoni Macierewicz.

Źródło: mon.gov.pl

 

Podobne wpisy