|

Trzech w finale!

źródło: fjelsted-speedway.dk

W rozegranych dzisiaj półfinałach Brązowego Kasku trzech zawodników Fogo Unii Leszno wywalczyło awans do finału. Najlepiej spisał się Daniel Kaczmarek, który wygrał zawody w Świętochłowicach.

Zawody na “Skałce” zostały całkowicie zdominowane przez juniora Byków. Daniel Kaczmarek wygrał zdecydowanie, nie doznając w turnieju ani jednej porażki. 15 punktów stawia go w roli jednego z faworytów finałowych zmagań o Brązowy Kask.

Z kolei w Ostrowie Wielkopolskim wystąpiło aż trzech leszczynian. Pewny awans do finału wywalczyli Bartosz Smektała i Dominik Kubera, którzy zawody ukończyli odpowiednio na drugim i trzecim miejscu. Smyk wywalczył 14 punktów, a Dominik Kubera 13. Zawody z kompletem punktów wygrał Dominik Kossakowski.

Ostrowskiego turnieju miło nie będzie wspominał Wiktor Lis. Najmłodszy z Byków zajął ostatnie miejsce z zerowym dorobkiem punktowym. Na domiar złego w swoim drugim starcie zanotował upadek jadąc na drugiej pozycji.

Finał tegorocznych zmagań zaplanowano na 24 lipca w Opolu.