||

Dzień Działkowca w ROD Leszczynko

Helena Lewandowska odbiera srebrne odznaczenieWłaściciele ogródków działkowych z ROD „Leszczynko” w minioną sobotę obchodzili tradycyjny „Dzień Działkowca”. Podczas pikniku, który odbył się na terenie przy działkowej świetlicy, przyznano odznaczenia najbardziej zasłużonym działkowcom oraz nagrodzono zwycięzców w konkursach na najładniejsze ogródki działkowe.

W tym roku „Dzień Działkowca” połączony został z Dniem Dziecka. Od godziny 14:00 na placu zabaw Krzysztof Tumko bawił najmłodszych uczestników pikniku. W zabawach i grach dzieciom towarzyszyli rodzice. Humory uczestników zabaw, podobnie jak pogoda, tego dnia dopisywały. Dzieci wzięły także udział w konkursie recytatorskim oraz rysunkowym. Dla wszystkich zarząd ROD Leszczynko przygotował upominki.

O godz. 16:00 rozpoczęła się oficjalna część “Dnia Działkowca”. Na początku krótkie wystąpienie przygotował prezes ROD “Leszczynko” Henryk Gawłowski. Następnie wręczone zostały srebrne i brązowe odznaczenia dla najbardziej zasłużonych działkowców.

Kolejnym punktem programu było ogłoszenie zwycięzców rozgrywanego w trzech kategoriach konkursu „Najpiękniejsza działka”. Działkowcy mogą rywalizować o tytuł najpiękniejszego ogródka w kategoriach: działki rekreacyjne, rekreacyjno-warzywne oraz warzywne.  Zwycięzcy poza dyplomami otrzymali także bony do wykorzystania w sklepie ogrodniczym.

Całość imprezy zwieńczyła zabawa taneczna, którą poprowadził Grzegorz Herman.

Podobne wpisy