Bezpieczna droga do szkoły

Źródło: leszno.polica.gov.pl
Źródło: leszno.polica.gov.pl

W najbliższych dniach pod leszczyńskimi szkołami można zobaczyć wzmożone patrole policyjne. To efekt działań prewencyjnych “Bezpieczna droga do szkoły”. Leszczyńscy policjanci dbają o bezpieczeństwo uczniów poruszających się w rejonie szkół.

Od 1 do 9 września br. policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Lesznie biorą udział w ogólnopolskich działaniach prewencyjnych o nazwie “Bezpieczna droga do szkoły 2016”. Uwaga policjantów w tych dniach skupiona jest przede wszystkim na zapewnieniu bezpieczeństwa dzieciom i młodzieży, ich bezproblemowym dotarciu do szkoły.

W tym czasie leszczyńscy policjanci przeprowadzają wzmożone kontrole drogowe zarówno kierowców samochodów, jak i autokarów przewożących uczniów. Mundurowi zwracają uwagę na przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, zasad bezpieczeństw oraz na sposób przewożenia najmłodszych. Funkcjonariusze kontroluję stan trzeźwości kierowców oraz prędkość z jaką się poruszają.

Policyjne działania mają także charakter edukacyjny. Policjanci przyglądają się poruszaniu po drodze przez najmłodszych uczestników ruchu drogowego, w tym przechodzeniu przez jezdnię, przestrzeganiu wskazań sygnalizatorów świetlnych.

Policjanci w ramach akcji “Bezpieczna szkoła 2016” dokonali już sprawdzenia prawidłowości oznakowania dróg w rejonach szkół i przedszkoli oraz dróg prowadzących do nich.

Podobne wpisy