|

Powrót Króla do Leszna

powrót króla
Żródło: leszno.pl

W niedzielę, 11 września, po raz kolejny w Lesznie odbędzie się impreza “Powrót Króla”. Organizatorzy przygotowali dla mieszkańców wiele atrakcji.

“Powrót Króla” nawiązuje do dwukrotnego władcy Polski, Stanisława Leszczyńskiego, który swoje lata młodzieńcze spędził właśnie w naszym regionie. Miłośnicy historii, którzy chcieliby przemierzyć Leszno „Śladami Króla Stanisława Leszczyńskiego” wraz z przewodnikiem powinni zarezerwować czas już od godz. 14:00. Właśnie o tej godzinie spod siedziby Informacji Turystycznej (ul. Słowiańska 24) wyruszy wycieczka po Lesznie.

Królewski korowód pojawi się na leszczyńskim rynku o godzinie 16.30. Następnie wydarzenia odbywać się będą na scenie. W pierwszej kolejności wystąpią na niej najmłodsi mieszkańcy naszego regionu, a następnie pojawi się zespół tańca dworskiego Corona Florum, który wystawi spektakl baletowy dla dzieci pt. „Śpiąca królewna”. Przed publicznością zaprezentują się także soliści poznańskich scen operowych w koncercie „Zaczarowany Świat Filmu” oraz iluzjonista Rafa Mulka znany z telewizyjnego show Mam Talent. Dzień zakończy występ gwiazdy polskiej piosenki – Wojciecha Gąssowskiego.

Podobne wpisy