|

Bad Romance Shorts

badGaleria MBWA zaprasza na pokaz krótkich filmów fabularnych z Wielkiej Brytanii o miłości w różnych jej wymiarach. Zapowiada się prawdziwa gratka dla wszystkich miłośników krótkich form filmowych. Wstęp na pokaz, który odbędzie się jutro o godzinie 18 w Galerii przy ulicy Leszczyńskich 5 jest bezpłatny. Czas trwania seansu to niespełna 1,5 godziny.

Na przekór wszechobecnej walentynkowej, cukierkowej słodyczy – BAD ROMANCE SHORTS to zestaw krótkich metraży o słodko – gorzkim smaku. Wbrew powszechnej dyktaturze filmowego happy endu, bohaterowie prezentowanych fabuł znajdą się w sytuacjach znacznie bliższych rzeczywistości. Nie ważne, czy dryfują statkiem kosmicznym, odsiadują wyrok w więzieniu, czy bawią się w podziemiach londyńskich klubów – ich miłosne rozterki gwarantują dobry nastrój i z pewnością podgrzeją zimową atmosferę. Pokaz obejmie 5 filmów:

1. ANONYMOUS / Matthew Murdoch / Wielka Brytania / 2012 / 11’15
Czułości osiągają punkt kulminacyjny na randce niezwykłej pary. Helen i Simon powinni wiedzieć, że ich związek nie ma znaczenia, ale niestety – to nie jest takie łatwe.

2. HYMN TO PAN / Ryan Vernava / Wielka Brytania / 2013 / 17’00
Romantyczna tragedia opowiadająca o burzliwym związku Farrena, uroczego, lecz nierozważnego pijaka, który nie ma nic do stracenia i Holliday, naiwnej młodej dziewczyny, która pragnie dorosnąć. Film opowiada o niedojrzałej miłości między dwojgiem młodych ludzi, która wymyka się spod kontroli i ma tragiczne konsekwencje.

3. ORBIT EVER AFTER / Jamie Magnus Stone / Wielka Brytania / 2013 / 21’00
Orbita Ziemi. Odległa przyszłość. Dwoje pechowych kochanków działa wbrew wszelkiemu prawdopodobieństwu i poświęca wszystko, aby przeżyć razem jedną idealną chwilę.

4. PRETTY BITCH / Rebecca Coley / Wielka Brytania / 2013 / 8’00
Krótki film o niej, o nim i o niej. Historia zemsty. Gdy uroda jest wszystkim, co się ma, to też jedyne, co można zniszczyć. Oparte na faktach.

5. BOY WITH A CAMERA FOR A HEAD /Spencer Brown/Wielka Brytania /2013/ 15’00
Czy mimo aparatu fotograficznego zamiast głowy można marzyć o prawdziwej miłości? Epicka historia chłopca, który nie stracił nadziei i do końca walczy o swoje uczucia.

(LEW)

Podobne wpisy