|

Amfetamina nie trafi na ulice

amfa
Źródło: leszno.policja.gov.pl

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Lesznie zatrzymali mężczyznę i kobietę podejrzanych o posiadanie narkotyków. Podczas przeszukania ich mieszkań, śledczy zabezpieczyli ponad 1,5 kg amfetaminy. Teraz za popełnione przestępstwo odpowiedzą przed Sądem. Grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

Zatrzymanymi osobami policjanci kryminalni interesowali się od pewnego czasu. Funkcjonariusze ustalili, że mogą być oni w posiadaniu znacznych ilości substancji psychotropowych i dlatego postanowili to sprawdzić.

Do zatrzymania doszło 28 kwietnia br. Gdy funkcjonariusze wchodzili do mieszkania jednego z podejrzanych, zauważyli jak obecny w pokoju mężczyzna wyrzucił reklamówkę przez otwarte okno. Okazało się, że wewnątrz torby znajdowała się amfetamina o wadze ponad 1,4 kg.

Podczas przeszukania pomieszczeń mieszkalnych śledczy ujawnili kolejne 123 gramy tego narkotyku, które było już gotowe do dalszej sprzedaży. Pozostała część niedozwolonej substancji ukryta była w worku foliowym. Przeszukane zostało również drugie mieszkanie, gdzie u 26-letniej kobiety śledczy ujawnili marihuanę oraz amfetaminę.

Dodatkowo policjanci znaleźli sprzęt służący do porcjowania narkotyków, telefony komórkowe oraz pieniądze. Narkotyki oraz pozostałe przedmioty zostały zabezpieczone przez funkcjonariuszy, a ich właściciele trafili do policyjnego aresztu.

Zatrzymani to mieszkańcy Leszna. 26-letniej mieszkance Leszna grożą 3 lata więzienia. Została objęta dozorem Policji. Mężczyźnie w związku z posiadaniem znacznej ilości substancji psychotropowych grozi do 10 lat więzienia. Sąd Rejonowy w Lesznie – na wniosek Prokuratury Rejonowej, zastosował wobec 32-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

Podobne wpisy