|

Aktywne Obywatelskie Leszno

p1010129Już w piątek rozpocznie się Aktywne Obywatelskie Leszno – Niesamowite przedsięwzięcie. Świetny event. W dodatku nie jednodniowy, a taki który będzie się odbywał od 16 do 25 września – informuje prezydent Łukasz Borowiak.

To już druga edycja imprezy, w której mieszkańcom Leszna i regionu zaprezentują się organizacje pozarządowe, stowarzyszenia, fundacje, instytucje, czy też placówki oświatowe. W przeciągu 10 dni dla mieszkańców przygotowanych zostało ponad 150 wydarzeń –  Celem naszej akcji jest umacnianie świadomości obywatelskiej, społecznej aktywności oraz idei wolontariatu. Chcemy także promować organizacje pozarządowe i efekty ich ciężkiej pracy – informuje Anna Szymańska, pełnomocniczka prezydenta ds. organizacji pozarządowych.

Głównym wydarzeniem akcji jest Festyn Organizacji Pozarządowych, który odbędzie się 17 września w godzinach 12:00 – 18:00 na leszczyńskim lotnisku. W dniach 19-23 września będą trwały Drzwi Otwarte w różnych instytucjach miejskich.

Na lotnisku utworzonych zostanie kilka stref tematycznych, a w każdej z nich znajdziemy różnych wystawców. W strefie radosne dzieciństwo będą głównie organizacje pozarządowe, w strefie aktywne życie odbędą się różne pokazy sportowe, będą także strefy: kulturalna, ekologiczna, motoryzacyjna, mundurowa, lotnicza, czy też oświatowa. Dodatkowo na scenie pojawi się kilka zespołów muzycznych oraz wystąpią leszczyńskie przedszkolaki.

Choć lotnisko wydaje się być daleko, nie musimy martwić się o transport. Miejski Zakład Komunikacji przygotował specjalne kursy starego, wycofanego z eksploatacji autobusu, który będzie regularnie kursował na oraz z lotniska. Przejazd autobusem jest bezpłatny. rozkład jazdy dostępny tutaj. Organizatorzy przygotują także bezpłatny parking dla wszystkich, którzy chcą skorzystać z własnego auta. Podczas festynu odbędzie się również BIEG WOKÓŁ SZYBOWCA na dwóch dystansach 5 km i 10 km oraz biegi dla dzieci.

Szczegółowy program Aktywnego Obywatelskiego Leszna dostępny jest tutaj.

Podobne wpisy