Zmiany kadrowe w leszczyńskiej komendzie policji

Źródło: policja.leszno.gov.pl
Źródło: policja.leszno.gov.pl

W Komendzie Miejskiej Policji w Lesznie odbyła się uroczysta zbiórka związana ze zmianami na stanowiskach kierowniczych w Wydziale Dochodzeniowo – Śledczym. Podczas spotkania, ze służbą pożegnał się dotychczasowy naczelnik leszczyńskiej dochodzeniówki podinsp. Sławomir Stępczak, a jego następcą został nadkom. Jacek Gregor. Pełniący obowiązki Komendant Miejski Policji w Lesznie kom. Arkadiusz Milewski wręczył oficerom rozkazy personalne.

Sławomir Stępczak w Policji przepracował blisko 25 lat. Od 17 lat związany był z dochodzeniówką, a od 2012 roku był jej szefem. Za swoje zaangażowanie i zasługi, w 2010 roku został wyróżniony przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji srebrną odznaką zasłużony policjant, natomiast w 2014 roku Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej za wzorowe i sumienne wykonywanie obowiązków służbowych odznaczył Sławka Stępczaka medalem srebrnym za długoletnią służbę.

Pełniący obowiązki Komendant Miejski Policji w Lesznie kom. Arkadiusz Milewski serdecznie podziękował Sławomirowi Stępczakowi za wzorową służbę, pracowitość i dyspozycyjność. W dowód uznania kończącemu służbę wręczył szablę.

Szef leszczyńskich policjantów powierzył pełnienie obowiązków Naczelnika Wydziału Dochodzeniowo – Śledczego nadkom. Jackowi Gregorowi, natomiast jego zastępcami zostali st. asp. Andrzelika Łuczak i podkom. Krzysztof Ziemba. Komendant powierzył także pełnienie obowiązków służbowych na stanowisku specjalisty st. asp. Michałowi Matysiakowi.

Podobne wpisy