Złodzieje rowerów zatrzymani

100_1022Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Lesznie w ostatnich dniach zatrzymali trzy osoby podejrzane o kradzieże rowerów. Mężczyźni kradli rowery zaparkowane w centrum Leszna. Łączna wartość skradzionych jednośladów wyniosła 1400zł. Grozi im do 5 lat więzienia.

25 maja br. policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Lesznie zostali powiadomieni o kradzieży dwóch rowerów na terenie miasta. Pierwsze zgłoszenie odebrali dzielnicowi z I Rewiru Dzielnicowych w Lesznie. Zgłosił się do nich mężczyzna, który poinformował, że w centrum miasta, pod sklepem skradziono jego rower pozostawiony na chwilę bez opieki. Właściciel, wartość swojego pojazdu wycenił na kwotę 600zł.

Mundurowi już w kilka godzin po zdarzeniu zatrzymali na terenie miasta sprawców kradzieży jednośladu. Okazali się nimi 29 i 30-letni mieszkańcy Leszna. W chwili zatrzymania byli nietrzeźwi, trafili do policyjnego aresztu. Policjanci odzyskali skradziony rower, który sprawcy zdążyli już ukryć. Mężczyźni po wytrzeźwieniu usłyszeli zarzuty kradzieży. Oboje znani są leszczyńskiej Policji.

Tego samego dnia do leszczyńskiej komendy wpłynęło kolejne zgłoszenie o kradzieży roweru. Z treści zawiadomienia wynikało, że nieznany sprawca, w godzinach nocnych, skradł z podwórza kamienicy w centrum Leszna rower warty 800zł. Policjanci ustalili, że sprawcą tego przestępstwa jest 21-latek z Leszna.

Dwa dni później został zatrzymany przez kryminalnych. On również usłyszał zarzut kradzieży. W przeszłości był notowany przez Policję za podobne przestępstwa. Obecnie trwają czynności zmierzające do odzyskania skradzionego roweru. Sprawcom kradzieży grozi do 5 lat więzienia.

Podobne wpisy