Wysadzili ścianę by okraść bankomat

kaszczor, wysadzili bankomat
Źródło: wolsztyn.policja.gov.pl

Dziś w nocy nieznani sprawcy włamali się do bankomatu w Kaszczorze. Jak ustalono przestępcy doprowadzili do eksplozji ściany budynku, w którym znajdował się bankomat, a następnie ukradli znajdującą się w nim gotówkę.

W wyniku działania sprawców nikt nie został ranny pomimo tego, że nad punktem kasowym, w którym doszło do wybuchu mieszkała sześcioosobowa rodzina. Policjanci poszukują sprawców, którym grozi do 10 lat więzienia.

O godz. 02:15 dyżurny KPP w Wolsztynie otrzymał informację o wybuchu, do którego doszło w Kaszczorze. Z relacji zgłaszającego wynikało, że eksplozja miała miejsce w budynku Punktu Kasowego banku przy ul. Powstańców Wielkopolskich. Miejsce zdarzenia zostało zabezpieczone. Ewakuowano również zamieszkującą na piętrze budynku sześcioosobową rodzinę, której szczęśliwie nic się nie stało. Od wczesnych godzin rannych w prowadzonych działaniach uczestniczyli strażacy i policjanci. Na miejscu zdarzenia pojawili się również inspektorzy nadzoru budowlanego, którzy po sprawdzeniu budynku zezwolili na prowadzenie dalszych czynności w jego wnętrzu po zastosowaniu odpowiednich zabezpieczeń.

Policjanci wspierani przez swych kolegów z KWP w Poznaniu przeprowadzili szczegółowe oględziny miejsca wybuchu. Zabezpieczono ślady mogące przyczynić się do identyfikacji sprawców, a równolegle przesłuchiwano osoby mogące mieć wiedzę na temat zdarzenia. Mundurowi sprawdzili też miejsca, a których funkcjonował monitoring. W chwili obecnej trwają czynności, których celem jest ustalenie sprawców włamania.

Podobne wpisy