|

Wyjątkowe przedszkole

przedszkoleWysłanie dziecka do przedszkola to często trudna decyzja dla rodziców. Z jednej strony problemem jest rozstanie się ze swoją pociechą, a z drugiej strony nie jest łatwo wybrać placówkę, do której posłać swoje dziecko.

Wiele przedszkoli oferuje różnego rodzaju zajęcia dodatkowe, które mają w lepszym stopniu przygotować dzieci do dalszej edukacji, a także w przyszłości życia zawodowego. Kluczową umiejętnością w dzisiejszym świecie jest znajomość języków. Możliwość nauki języków najmłodszym dzieciom stwarza przedszkole Orbi. Jedyna tego typu placówka w Lesznie – Głównym założeniem systemu dwujęzycznego, jest zrównanie języka ojczystego z drugim językiem, który staje się dla dzieci narzędziem ich ogólnego rozwoju poznawczego, intelektualnego, społecznego i emocjonalnego. Dzięki drugiemu językowi dzieci poznają cały otaczający je świat, zbierają doświadczenia oraz wiedzę o sobie i rówieśnikach. Dzieje się to w konfrontacji z naturalnymi wypowiedziami sformułowanymi w drugim języku, ciekawymi treściami i poprzez integrację działań językowych z czynnościami, które dzieci nie tylko obserwują, ale również stają się ich wykonawcami – mówi Przemysław Walkowiak, dyrektor przedszkola Orbi.

Wiele osób dorosłych chciałoby posługiwać się językiem obcym, bowiem jest on przepustką do lepszej pracy. Właśnie dlatego warto postawić na edukację językową już w jak najmłodszym wieku. Zwłaszcza, że dzieci uczą się języków zdecydowanie szybciej i łatwiej niż dorośli – W wieku przedszkolnym dzieci przyswajają języki najszybciej. Wielu dorosłych chciałoby posiadać umiejętność uczenia się języków, którą posiadają dzieci. Im wcześniej zaczniemy uczyć się języków obcych, tym łatwiej będziemy je przyswajać. Ma to związek po pierwsze z brakiem świadomości języka ojczystego i wbudowanych struktur gramatycznych, a po drugie z brakiem blokady psychologicznej, która pojawia się z wiekiem. Im jesteśmy starsi, tym bardziej zwracamy uwagę na opinię otoczenia. Boimy się, co o nas i naszych umiejętnościach powiedzą inni. Zaczynamy się bać mówić w obcym języku – tłumaczy Przemysław Walkowiak.

1Orbi to pierwsze w Lesznie dwujęzyczne przedszkole, w którym dzieci już od najmłodszych lat mogą uczyć się języka angielskiego. To rewolucyjne rozwiązanie, które cieszy się coraz większym uznaniem wśród rodziców – Nie wymyśliliśmy nic nowego. Przedszkola dwujęzyczne są powszechne w większych Polskich miastach i cieszą się tam sporym zainteresowaniem. W naszym przedszkolu stosujemy te same metody, które praktykowane są w innych dwujęzycznych przedszkolach w Polsce. Oczywiście realizujemy cały program Ministerstwa Edukacji, który dodatkowo autorską metodą przekazujemy także w języku angielskim. Naszym największym atutem jest nasza kadra. Wszyscy nasi pracownicy posiadają wykształcenie językowe oraz pedagogiczne. W każdej grupie jest dwóch wychowawców oraz osoba pomagająca. Takich warunków nie stwarza żadne publiczne przedszkole.

Przedszkole Orbi jest placówką niepubliczną, co wiąże się z wyższą opłatą za pobyt dziecka w placówce, niż w przypadku przedszkoli publicznych – Posłanie dziecka do naszej placówki to wydatek 369 zł za miesiąc. W cenę są wliczone zajęcia dodatkowe, podręczniki oraz materiały dydaktyczne. Pod względem ceny plasujemy się na podobnym poziomie jak większość niepublicznych przedszkoli w Lesznie . Dla wszystkich rodziców, którzy chcieliby, aby ich dziecko uczęszczało do przedszkola Orbi, dyrekcja przygotowała specjalny konkurs pod nazwą „Wygraj rok w przedszkolu” – Akcja będzie polegać na wystawieniu przez nas 3 voucherów o łącznej wartości 12730,50zł na 1 rok pełnej usługi przedszkolnej od 1 zł. Licytacja tak jak wspomniałem rozpocznie się od 1 zł więc przy odrobinie szczęścia każdy będzie miał szanse na zapewnienie rocznego pobytu w naszym przedszkolu dziecku za niewielkie pieniądze. – opowiada Przemysław Walkowiak.

Szczegółowe informacje o akcji dostępne są na stronie przedszkola na portalu facebook.

(LEW)

Podobne wpisy