|

Wtorek w Lesznie

100_2869Wtorek w Lesznie to przede wszystkim Festiwal Technologii. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą wydarzeń na dzisiejszy dzień.

Dziś odbywa się piąta edycja Festiwalu Technologii w Lesznie. Patronat honorowy nad przedsięwzięciem objął Prezydent Miasta Leszna – pan Łukasz Borowiak. Festiwal Technologii przeznaczony jest dla osób chcących poszerzyć swoją wiedzę z zakresu technologii wykorzystywanych w życiu codziennym i nie tylko. To inicjatywa, która integruje społeczność powiatu leszczyńskiego, przyczyniając się do promocji naszego miasta, ze szczególnym uwzględnieniem promocji edukacji z zakresu informatyki oraz dziedzin pokrewnych.

W tym roku Festiwal odbywał będzie się w pięciu miejscach: Miejskim Ośrodku Kultury, Wyższej Szkole Humanistycznej, Gimnazjum nr 9, Galerii Lochy MBP, a także w Zespole Szkół Elektroniczno – Telekomunikacyjnych.

Ideą Festiwalu Technologii jest stworzenie możliwości rozwoju wiedzy i zainteresowań technologią w różnych aspektach życia, wykorzystanie nowych technologii z innowacyjnym podejściem do wdrożeń nowych technik. Odbiorcami FT są uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów,szkół ponadpodstawowych, studenci, nauczyciele, zainteresowani mieszkańcy powiatu leszczyńskiego. Pierwsza edycja Festiwalu Technologii odbyła się 13 kwietnia 2012 roku. Wstęp wolny. Impreza potrwa w godz. 9:00 – 15:00.

Szkoła Podstawowa nr 1 w Lesznie organizuje przedstawienie pt. “Kopciuszek” przygotowane przez uczniów. Miejscem spotkania jest Szkoła Podstawowa nr 1 w Lesznie przy Al. Z. Krasińskiegio 2. Początek o godz. 17:00. Wstęp wolny.

Miejska Biblioteka Publiczna im. St. Grochowiaka w Lesznie i Oddział IPN w Poznaniu organizują spotkanie z cyklu “Przystanek Historia -Próba zatarcia śladów” – o niszczeniu akt tajnych służb bezpieczeństwa PRL. Miejscem spotkania jest “Galeria Lochy”. Początek o godz. 18:00. Wstęp wolny.

Stowarzyszenie Rodzina Wojskowa organizuje Koncert Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego. Miejscem spotkania jest Hala widowiskowo-sportowa TRAPEZ. Początek wielkiego koncertu z okazji Święta Weterana Działań Poza Granicami Państwa w wykonaniu Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego o godz. 18:00. Wstęp za zaproszeniami.

Podobne wpisy