|

Wamet Dąbcze rozpoczął przygotowania do sezonu

labanauandreiTenisiści stołowi Wametu Dąbcze rozpoczęli już przygotowania do nowego sezonu. Zespół z gminy Rydzyna czeka od września rywalizacja w 2. i 3. lidze.

Zawodnicy z powiatu leszczyńskiego startować będą także w turniejach indywidualnych i Pucharze Polski edycji Wielkopolskiej. Pingpongiści z Dąbcza treningi wznowili po blisko 3-tygodniowej przerwie. Na pierwszych zajęciach pojawili się praktycznie wszyscy gracze, którzy reprezentować będą barwy Wametu w nadchodzących rozgrywkach. Przez kolejny tydzień tenisiści stołowi z gminy Rydzyna trenować będą trzy razy w tygodniu, a w połowie sierpnia planowane jest 7-dniowe zgrupowanie z udziałem nowego nabytku Wametu – reprezentanta Białorusi Andreia Labanau.

Przygotowujemy się do nowego sezonu we własnej hali. Solidnie pracowaliśmy w ubiegłych rozgrywkach, więc nie było problemu z rozpoczęciem przygotowań. W sierpniu planujemy wystartować w dwóch turniejach i sprawdzić na jakim etapie przygotowań jesteśmy – mówi prezes Wametu Dąbcze, Mateusz Przybył.

Pierwszym z turniejów, w którym wystąpią zawodnicy Wametu Dąbcze będzie organizowany w Opalenicy Top 24. Tydzień później w hali w Dąbczu odbędzie się drużynowy turniej o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Rydzyna. Inaugurację 2. ligi zaplanowano na 24 września.

Podobne wpisy