Trzech kierowców straciło prawa jazdy

Źródło; leszno.policja.gov.pl
Źródło; leszno.policja.gov.pl

Leszczyńscy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego w miniony weekend zatrzymali prawa jazdy trzem kierującym. Przyczyną utraty dokumentów były rażące naruszenia przepisów ruchu drogowego oraz przekroczenie dopuszczalnej prędkości.

14 października br. ok. godz. 8.15 w Oporówku policjanci zatrzymali do kontroli kierującą samochodem marki mercedes, 20-letnią mieszkankę gminy Poniec, która w terenie zabudowanym przekroczyła dozwoloną prędkość o 56km/h. Kobieta utraciła prawo jazdy na okres 3 miesięcy.

15 października br. w rejonie skrzyżowania ul. Obrońców Lwowa z ul. Norwida, 44-letni mieszkaniec Leszna, kierując samochodem osobowym marki peugeot, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującej Oplem Vectrą, 29-letniej mieszkance powiatu górowskiego, doprowadzając do zderzenia obu pojazdów. Obrażenia w tym zdarzeniu poniósł 37-letni mąż kierującej oplem.

Następnego dnia, przed godz. 20.00 na skrzyżowaniu ul. Niepodległości i Chrobrego doszło do kolejnego zdarzenia drogowego. Z wstępnych ustaleń Policji wynika, że kierujący samochodem marki Ford Mondeo, 20-letni mieszkaniec gminy Osieczna jadąc ul. Niepodległości w kierunku Ronda Solidarności na skrzyżowaniu z ul. Chrobrego potrącił 22-letnią mieszkankę powiatu gostyńskiego przechodzącą na oznakowanym przejściu dla pieszych. Poszkodowana trafiła do szpitala.

Kierowca peugeota oraz forda stracili prawo jazdy za rażące naruszenie przepisów ruchu drogowego.

Policja po raz kolejny apeluje, aby szczególnie w pochmurne i mokre dni zdjąć nogę z gazu, a w miejscach niedoświetlonych oraz w rejonach przejść dla pieszych zachować szczególną ostrożność.

Podobne wpisy