|

Sytuacja powoli się normuje

ulewaPogoda w Lesznie powoli pozwala na opanowanie sytuacji, choć leszczyńscy strażacy cały czas przyjmują zgłoszenia z prośbą o interwencję. 

Wczorajszy dzień w Lesznie był rekordowy pod względem ilości opadów. Na metr kwadratowy spadło 92 litry wody. Takich opadów nie było w Lesznie od wielu lat – Od dnia wczorajszego aż do chwili obecnej strażacy na terenie Miasta Leszna i Powiatu Leszczyńskiego zawodowi strażacy z KM PSP w Lesznie wspólnie z ochotnikami z powiatu interweniowali 79 razy – mówi mł. asp. Szymon Kurpisz z leszczyńskiej straży pożarnej.

Gwałtowne i ciągłe opady były przyczyną większości wyjazdów strażaków, tylko raz zmuszeni byli interweniować z innej przyczyny – wypadku drogowego –  62 wyjazdy polegały na wypompowaniu zalegającej wody na posesjach, drogach, w piwnicach itp. 16 wyjazdów związanych było z powalonymi drzewami bądź konarami. W interwencjach tych brało łącznie udział 91 zastępów PSP i OSP w sile 421 strażaków – informuje Szymon Kurpisz.

W siedzibie straży pożarnej w Lesznie telefon nadal nie milknie. Cały czas przyjmowane są zgłoszenia z prośbą o interwencje, które obecnie mają miejsce głównie na terenie miasta Leszna oraz gminy Włoszakowice – Trudno określić przewidywany czas zakończenia działań. Mogę jednak zapewnić, że strażacy dołożą wszelkich starań aby dotrzeć i pomóc wszędzie tam, gdzie jest to konieczne – dodaje mł. asp. Kurpisz.

Podobne wpisy