Staranował bramę kradzionym samochodem

źródło: leszno.policja.gov.pl
źródło: leszno.policja.gov.pl

Policjanci z Leszna zatrzymali mężczyznę, który dostał się na teren firmy, gdzie ukradł samochód, którym staranował bramę wjazdową i odjechał.

Dyżurny leszczyńskiej Komendy otrzymał zgłoszenie, że na terenie jednej z firm w Lesznie została uszkodzona brama wjazdowa. Jak ustali na miejscu zdarzenia śledczy, na teren firmy dostał się intruz.

Mężczyzna odpalił jeden z samochodów firmowych, którymi dojechał do bramy. Następnie przy bramie samochód porzucił, ponieważ postanowił ukraść inny, większy pojazd. Ostatecznie uruchomił samochód ciężarowy, którym staranował bramę wjazdową i odjechał. Poinformowani policjanci, natychmiast udali się w pościg za skradzionym samochodem.

Sprawca został zatrzymany przez policjantów z Wydziału Prewencji parę ulic dalej. Jak się okazało, amator cudzego mienia był nietrzeźwy. Miał w organizmie prawie dwa promile alkoholu.

44-latek został zatrzymany i doprowadzony do policyjnego aresztu. Usłyszał już zarzuty, jednak nie potrafił wyjaśnić swojego zachowania. Sąd wobec zatrzymanego zastosował policyjny dozór. Grozi mu do 5 lat więzienia.

Podobne wpisy