|

Sobota w Lesznie

Ratusz w LesznieZapraszamy do zapoznania się z ofertą wydarzeń na dzisiejszy dzień.

Klub Pływacki Astromal “Akwawit” Leszno organizuje Letnie Zawody Pływackie dla klas I-III. Zawody odbędą się na Środowiskowej Pływalni Edukacyjnej w Lesznie. Początek o godz. 9:00.

Polskie Stowarzyszenie Osób z Celiakią i na Diecie Bezglutenowej oddział Leszno organizuje bezglutenowy piknik rodzinny. W programie przewidziano m.in. warsztaty pieczenia bułek w piecu chlebowym, ściankę wspinaczkową Survival Team, pieczenie bezglutenowych kiełbasek, przejażdżki bryczką, liczne degustacje oraz wiele innych atrakcji. Miejscem spotkania jest pracownia ogrodnicza Zespołu Szkół Rolniczo Budowlanych w Grzybowie. Początek pikniku zaplanowano na godz. 10:00.

Organizacja Turystyczna Leszno- Region organizuje Rajd Rowerowy “Rowerem przez Leszno-Region”. Trasa rajdu prowadzić będzie z terenu gmin zrzeszonych w Organizacji Turystycznej Leszno – Region. Początek o godz. 10:00.

W sobotę odbędzie się XI Leszczyński Maraton Rowerowy. Trasa liczy 90 km. Na trasie ścigać się będzie ok. 800 kolarzy-amatorów. Start i meta maratonu odbędzie się na leszczyńskim lotnisku. Organizatorem maratonu jest Stowarzyszenie Kultury Fizycznej „Życie Jest Piękne”. Początek o godz. 10:00.

Miasto Leszno organizuje II edycję Rynków Śniadaniowych. Tym razem impreza odbędzie na placu Metziga. Początek o godz. 10:00.

Miejskie Biuro Wystaw Artystycznych w Lesznie organizuje Dzień Dziecka w Galerii MBWA. Miejscem spotkania jest Galeria MBWA Leszno przy ul. Leszczyńskich 5. Początek o godz. 11:00. Wstęp wolny. W programie Pokaz Bajek Agi Bagi.

W sobotę ostatni mecz w sezonie rozegrają piłkarze Polonii 1912 Leszno. W ostatniej kolejce leszczynianie wybierają się na mecz do Wrześni z miejscową Victorią. Polonia przed ostatnią kolejką spotkań zajmuje piąte miejsce w tabeli z 51 punktami na koncie. Dotychczas na 29 rozegranych meczów wygrała 15, 6 razy remisując oraz doznając 8 porażek. Początek spotkania we Wrześni o godz. 17:00.

Komitet Obrony Demokracji organizuje Piknik rodzinny w Lesznie. Spotkanie odbędzie się na leszczyńskim rynku. Początek o godz. 15:00. W tym właśnie dniu przypada 27 rocznica częściowo wolnych wyborów. Na pikniku czekać będzie moc atrakcji. Podczas spotkania będzie można oddać swój głos pod akcją „NIE dla budowy pomnika katastrofy smoleńskiej w Lesznie”.

Leszczyńska Spółdzielnia Mieszkaniowa zaprasza na spektakl dla dorosłych pt. – “Kraj Średniej Wielkości” w wykonaniu teatru Agrafka. Miejscem spotkania jest Klub Kwadrat przy ul. Armii Krajowej 15. Początek o godz. 17:00. Wstęp wolny.

Miejska Biblioteka Publiczna im. S. Grochowiaka w Lesznie organizuje Noc Bibliotek. Noc Bibliotek jest to ogólnopolska wieczorowa akcja promująca biblioteki jako najbardziej dostępne instytucje kultury. Więcej o tym wydarzeniu pisaliśmy tutaj.

Bartosz Smektała wystąpi w czeskim Pilznie, gdzie odbędzie się półfinał Drużynowych Mistrzostw Świata Juniorów. Reprezentanci Polski są zdecydowanym faworytem sobotniego półfinału. Polskę reprezentować będą: Bartosz Smektała, Paweł Przedpełski, Krystian Pieszczek, Rafał Karczmarz oraz Marcin Nowak, który zastąpi kontuzjowanego Maksyma Drabika z Betard Sparty Wrocław. Polacy zmierzą się z gospodarzami zawodów – Czechami, Niemcami oraz Rosjanami. Początek o godz. 15:00

Podobne wpisy