Przemysław Wipler w Lesznie

100_0460W piątek w sali konferencyjnej restauracji Antonińska w Lesznie na zaproszenie lokalnych struktur partii KORWiN gościł wiceprezes tego ugrupowania – Przemysław Wipler. Były poseł zjawił się w Lesznie z prelekcją “Razem porozmawiajmy o Polsce”. Po prawie godzinnym przemówieniu Przemysław Wipler cierpliwie odpowiadał na pytania zgromadzonej publiczności.

Sala konferencyjna w Hotelu & Restauracji Antonińska przy ulica Jana Ostroroga została całkowicie wypełniona przez publiczność. Na spotkanie z Przemysławem Wiplerem przybyło blisko 100 osób, nie tylko związanych z partią KORWiN, choć oprócz prelekcji o Polsce, głównym tematem spotkania były plany partii na najbliższe miesiące.

Przyjechałem spotkać się z mieszkańcami Leszna w celu zachęcenia ich by razem z nami budowali konserwatywną i wolnościową opozycję wobec rządu Prawa i Sprawiedliwości. Mamy zamiar zgromadzić jak największą liczbę osób, które chcą aby Polska szybko się rozwijała i by uniknęła takiego scenariusza jaki dopadł Grecję. Niestety, bardzo wiele pomysłów gospodarczych i społecznych poprzedniego i obecnego rządu doprowadzi do tego, że Polacy będą wyjeżdżać w poszukiwaniu lepszego życia z Leszna, Wielkopolski i całej Polski – rozpoczął spotkanie Przemysław Wipler.

Były poseł zwrócił uwagę na korzystną dla jego partii demografię – Prawie co trzeci młody Polak, głosował na naszą partię wśród młodych ludzi, którzy częściej używają portali społecznościowych i Internetu, niż oglądają klasyczną, konwencjonalną telewizję. Jesteśmy przekonani, że ciężko pracując i budując struktury, spotykając się z ludźmi, przygotowując do wyborów samorządowych, parlamentarnych czy eurowyborów osiągniemy sukces.

Przemysław Wipler współpracował z czasopismem „Najwyższy czas!” i Centrum im. Adama Smitha promującymi idee wolnorynkowe. Był również prezesem Fundacji Republikańskiej. Zajmował się również bezpieczeństwem energetycznym, wykładał na ten temat w Collegium Civitas, był też w radzie nadzorczej spółki zarządzającej rurociągiem „Przyjaźń” transportującym ropę naftową z Rosji. Specjalizował się także w prawie podatkowym, doradzając m.in. korporacji Ernst&Young. Współtworzył i był prezesem Stowarzyszenia KoLiber – libertariańskiej organizacji dla młodzieży. Do 2000 należał do Unii Polityki Realnej.

Źródło: elka.pl

Podobne wpisy