Przegląd tygodnia

newsZapraszamy na cotygodniowy przegląd najważniejszych wydarzeń minionego tygodnia w Lesznie.

Poniedziałek, 15 lutego

MOSiR będzie miał nowego dyrektora. Ze starostwa powiatowego do Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przechodzi Piotr Giernas, który obejmie stanowisko inspektora ds obiektów sportowych, ale de facto będzie pełnił obowiązki dyrektora, bowiem dotychczasowy szef placówki, Andrzej Tomkowiak, od dłuższego czasu przebywa na zwolnieniu lekarskim.

Wtorek, 16 lutego

W mediach ogólnokrajowych pojawiła się informacja z Leszna. Niestety nie miała pozytywnego wydźwięku. TVN24 zainteresował się rekolekcjami w leszczyńskim Trapezie, podczas których wśród młodzieży miało dochodzić do omdleń.

Środa, 17 lutego

Na specjalnej konferencji prasowej przedstawiciele miasta oraz organizatorzy zaprezentowali trasę pierwszego półmaratonu w naszym mieście. Zdaniem organizatorów będzie to wyjątkowa impreza, która przyczyni się do promocji miasta. Półmaraton wystartuje w niedzielę 20 marca.

Czwartek, 18 lutego

W kwadransie Samorządowym emitowanym na antenie Radia Elki wiceprezydent miasta Adam Mytych zapowiedział, że Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Lesznie przygotowało nowe taryfy opłat za wodę i odbiór ścieków. Zgodnie z projektem opłata za odbiór ścieków wzrośnie o 28 groszy za metr sześcienny, a opłata stała o 1,44 złotego.

Piątek, 19 lutego

W piątek w leszczyńskim ratuszu podpisano specjalne porozumienie w ramach Obszaru Strategicznej Interwencji. W ramach porozumienia ze specjalnej puli z unijnych funduszy Leszno otrzyma 19 milionów złotych. Środki mają zostać przeznaczone m.in. na zakup 10 elektrycznych autobusów dla MZK, czy też na remont ulicy Osieckiej oraz budowę ścieżek rowerowych.

W piątek na cmentarzu w Strzyżewicach pochowany został generał Tadeusz Pawlaczyk.

Sobota, 20 lutego

Imponującą serię zwycięstw przedłużyła drużyna Jamalex Polonii Leszno. Na parkiecie w Nowej Soli leszczyński zespół odniósł 20 wygraną w sezonie.

Podobne wpisy