|

Praktiker znika z Leszna

Źródło: warszawa.wyborcza.pl
Źródło: warszawa.wyborcza.pl

Castorama Polska przejmuje obiekt od Praktikera, który kończy swoją działalność w Lesznie. Spółka podpisała umowę w sprawie wynajmu obiektu przy Galerii Leszno od lipca tego roku.

Od lipca 2016 r. użytkownikiem hali przy Galerii Leszno będzie firma Castorama Polska. W wakacje rozpocznie się adaptacja budynku na potrzeby nowego marketu w Lesznie. Data otwarcia nowego punktu nie jest jeszcze znana.

Wycofanie się z Leszna prezes zarządu Praktiker Polska komentuje następująco: „Praktiker Polska, mając na uwadze dalsze plany rozwojowe sieci oraz po analizie potencjału biznesowego, postanowił zrezygnować ze swojej lokalizacji w Lesznie, jednocześnie otwierając nowy market w Nowym Sączu”.

Praktiker Polska działa w naszym kraju od 1997 roku i ma 24 placówki. W 2014 roku nastąpiły fundamentalne zmiany własnościowe, firma została przejęta przez polski kapitał rodzinny. W 2014 roku właścicielem firmy została spółka PAPAG AG, która odkupiła udziały od Baumarkt Praktiker International. W 2015 roku zaś PAPAG AG sprzedał udziały spółce New Finance Services SA.

Castorama Polska istnieje na rynku od 1994 roku. Obecnie spółka posiada w Polsce 73 sklepy (w tym 70 sklepów Castorama i 3 sklepy Brico Depot) o łącznej powierzchni handlowej ok. 554 tys. m2 i zatrudnia ponad 10 tys. pracowników. Castorama Polska jest częścią Kingfisher plc, międzynarodowej spółki posiadającej prawie 1200 sklepów w 10 krajach Europy. Głównymi markami spółki są B&Q, Castorama, Brico Dépôt i Screwfix. Kingfisher jest również współudziałowcem spółki Koçtaş w Turcji.

Za: dlahandlu.pl

Podobne wpisy