||

Pozytywnie zakręcone święta

emoWracając z pracy zastanawiałam się dlaczego ludzie są tacy smutni, zagonieni i obojętni. Nawet nie próbuj pytać o drogę, bo może się okazać, że ta wskazana jest dłuższa, a na dodatek chodnik pełen kałuż, po niedawnym deszczu.

No i mnie natchnęło. Przydałby nam się codzienny dzień dobrego humoru. Ktoś już wymyślił Kalendarz Świat Nietypowych.

O Dniu Teściowej obchodzonym 5 marca na pewno pamiętają wszyscy, którzy mają tą drogą sercu kobietę, a wszelkie anegdoty na jej temat są wyssane z palca. Nawet jeśli jest inaczej złóżmy Teściowej szczere życzenia w dniu jej święta. Jak bardzo będą szczere nie będę w to wnikać. Ale proponuję kupić kwiatek (niekoniecznie kaktus), który stanie na czyściutkim stole, bo święto Czystego Stołu odchodzimy już 6 marca.

12 marca jest Dzień Drzemki w Pracy. Propozycja jak najbardziej słuszna. Nawet dzieci w przedszkolu mają przerwę zwaną leżakowaniem. Nie bójmy się więc znaleźć cichego kąta, w którym można odpocząć. Mina szefa na widok śpiących pracowników – bezcenna. Ważny jest jeszcze Dzień Ćwiczenia Przed Lustrem Prośby o Podwyżkę Pensji, obchodzony 22 września. Minie już na tyle dużo czasu, że być może szef zapomni o Dniu Drzemki.

W kwietniu obchodzimy Dzień Bez Makijażu ( 5 kwietnia). Wielu panów będzie miało okazję poznać prawdziwy wygląd swojej wybranki, lub nie poznać własnej żony, zamiast której do obiadu siada UFO. Ale nie przejmujmy się tym, bo już miesiąc później jest Dzień Gwiezdnych Wojen. Jak nic jesteśmy przygotowane i ucharakteryzowane stosownie do okazji. Tym bardziej, że 10 maja jest światowy dzień przytulania i warto przytulić każde żywe stworzenie.

19 maja- to Dzień Dobrych Uczynków oraz Dzień Mycia Samochodów. Proponuję w ramach dobrych uczynków umyć wszystkie samochody stojące na parkingu.

Kalendarz, aż pęka od świąt nawiązujących do erotyzmu. I tak: 25 lutego mamy Dzień Masturbacji; 28 maja Dzień Bez Prezerwatywy; 30 maja Dzień Bez Stanika; 5 lipca Dzień Łapania Za Biust; 14 lipca Dzień Łapania Za Pośladki; natomiast 31 grudnia Dzień Bez Bielizny. Trochę za duża rozbieżność w datach, żeby można połączyć wszystkie święta w jedno. Chociaż Dzień Wyznawania Miłości też mamy i przypada on 20 sierpnia.

Niektóre święta dziwnie się łączą ze sobą. Na przykład 23 czerwca mamy Dzień Ojca i Dzień Wdów; 12 maja jest Dzień Pielęgniarki i Dzień Syndromu Chronicznego Zmęczenia. 1 czerwca Dzień Dziecka i Dzień Bez Alkoholu. Mamy nawet 28 października Dzień Odpoczynku Od Zszarganych Nerwów. Gdyby jednak było to niemożliwe, kolejnego dnia możemy świętować Dzień Udaru Mózgu.

Dla ludzi żyjących na luzie 17 sierpnia jest Dzień Pozytywnie Zakręconych, którzy również mogą świętować 5 września w Dniu Postaci z Bajek, lub 25 listopada w Dniu Pluszowego Misia. Myślę że reszta społeczeństwa uśmiechnie się na widok Kaczora Donalda lub Reksia spacerujących po chodnikach, zwłaszcza, że 16 listopada mamy Dzień Tolerancji, 21 listopada Dzień Życzliwości i Pozdrowień, a 28 listopada Dzień Pocałunku.

Nie wiem, tylko czy uda nam się przeżyć 17 grudnia Dzień Bez Przekleństw. Wyrażanie emocji bez używania krótkich zwięzłych komunikatów może być trudne. Gdyby jednak trzeba było rozładować irytację, to 26 grudnia obchodzimy Dzień Rzucania Owsem w Wieśniaków. A już po Nowym Roku 7 stycznia – Dzień Dziwaka.

Świąt, które pasują na każdą okazję jest bez liku. Wszystkim pozytywnie zakręconym życzę, żeby się nigdy nie odkręcali. A smutnemu Panu i smutnej Pani – uśmiechu. Pozytywnie zakręcony dziwak żyje w każdym z nas.

Jolanta Bartoś 24 luty 2016

Podobne wpisy