|

Policja będzie współpracować z III LO

podpisanie-porozumienia-przez-policje-i-iii-lo15 września br. w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Poznaniu odbyło się oficjalne spotkanie, podczas którego Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu nadinsp. Tomasz Trawiński podpisał kolejne listy intencyjne z dyrektorami szkół, których celem jest nawiązanie współpracy oraz objęcie patronatem profilowanych klas.

Jedną z takich szkół jest III Liceum Ogólnokształcące w Lesznie. W uroczystości udział wzięli Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Lesznie nadkom. Sławomir Glapiak, koordynator leszczyńskiej klasy policyjnej Zastępca Naczelnika Wydziału Prewencji KMP w Lesznie kom. Krzysztof Kubiak, dyrektor III Liceum Ogólnokształcącego w Lesznie Konrad Kokociński oraz reprezentanci klasy policyjnej.

Obok leszczyńskiej szkoły do porozumienia przystąpił także Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Jutrosinie.

Podczas spotkania Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu nadinsp. Tomasz Trawiński podkreślił, że edukacja młodego pokolenia w służbie społeczeństwu jest dla bardzo istotna i wyraził przekonanie, że wychowankowie szkół o profilu policyjnym będą dobrze przygotowani do przyszłej pracy w służbach mundurowych i na stanowiskach urzędniczych. Dlatego deklarujemy pełne wsparcie dla tej działalności edukacyjnej, licząc że nasza współpraca będzie wartościowa – powiedział komendant.

Źródło: wielkopolska.policja.gov.pl

Podobne wpisy