|||

Odsłonięcie ścianki lotniczej

100_2040Dziś na leszczyńskim lotnisku odbyło się oficjalne odsłonięcie ścianki lotniczej. Nowa atrakcja w Strzyżewicach powstała z inicjatywy Aeroklubu Leszczyńskiego przy wsparciu banku BZ WBK.

O pomyśle powstania ścianki informowaliśmy już w lutym. Dyrektor Aeroklubu, Katarzyna Kuta, mówiła wówczas – Do końca kwietnia postawimy ściankę lotniczą. Udało nam się na ten cel pozyskać dofinansowanie z fundacji banku BZ WBK. Zaprzyjaźniona z nami artystka wykona malunek na ścianie wielkości 6 x 2,5 metra, na którym znajdą się naturalnej wielkości postaci, z wyciętymi otworami na głowy. Z tyły będą schodki i każdy będzie mógł wejść i zrobić sobie zdjęcie.

Ściankę udało się wykonać zgodnie z założonym planem i dziś nowa atrakcja ujrzała światło dzienne. Rysunek na przygotowanej tablicy przedstawia zwykły dzień na lotnisku. Umieszczono na nim postacie z wyciętymi głowami, dzięki czemu każdy chętny może wykonać sobie pamiątkową fotografię. Autorką malunków jest artystka Ewelina Siebner. W uroczystości otwarcia ścianki udział wzięli przedstawiciele środowisk związanych z lotniskiem, a także prezydent miasta Łukasz Borowiak i jego zastępca Piotr Jóźwiak.

Obok ścianki dodatkowo ustawiono ławkę, klomb z kwiatami oraz tablicę, która ma służyć odwiedzającym lotnisko do dzielenia się swoimi spostrzeżeniami i myślami z innymi.

Podobne wpisy