|

Napad z nożem

źródło: leszno.policja.gov.pl
źródło: leszno.policja.gov.pl

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Lesznie zatrzymali 23-latka, który ranił nożem innego mężczyznę. Do zdarzenia doszło na jednej z leszczyńskich ulic.

16 sierpnia br. leszczyński dyżurny został powiadomiony o ugodzeniu nożem młodego chłopaka, na jednej z ulic w Lesznie. Policjanci, którzy udali się na miejsce, zastali idącego chodnikiem mężczyznę z zakrwawionym podbrzuszem. Niezwłocznie przekazali rannego pod opiekę lekarzy, którzy w tym samym czasie przyjechali na wezwanie.

Funkcjonariusze ustalili rysopis podejrzanego i niezwłocznie udali się w pościg. Kilka ulic dalej, zauważyli mężczyznę, który na widok radiowozu zaczął uciekać. Jednak policjanci natychmiast go dogonili i zatrzymali. Okazał się nim 23-letni mieszkaniec Leszna. Mężczyzna był nietrzeźwy, miał w organizmie ponad 3 promile alkoholu. Życiu i zdrowiu mężczyzny godzonego nożem na szczęście nie zagraża niebezpieczeństwo.

Śledczy ogłosili zatrzymanemu zarzut narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub uszczerbku na zdrowiu, przyznał się do winy. Grozi mu do 5 lat więzienia.

Podobne wpisy