|

Mapa zagrożeń bezpieczeństwa

Źródło: leszno.policja.gov.pl
Źródło: leszno.policja.gov.pl

Leszczyńska Policja zaprasza mieszkańców Leszna i powiatu leszczyńskiego na konsultacje społeczne, dotyczące tworzenia mapy zagrożeń bezpieczeństwa. Spotkanie odbędzie się w dniu 5 lutego br. o godz. 10.00 w sali Miejskiego Ośrodka Kultury w Lesznie przy ul. B. Chrobrego 3A. Mapa ma obrazować mieszkańcom informacje dotyczące przestępczość i zagrożeń mających miejsce w ich najbliższym otoczeniu.

Do podstawowych potrzeb każdego mieszkańca należy poczucie bezpieczeństwa. Większość osób nie posiada szczegółowych informacji dotyczących skali i rodzaju przestępczości, czy też nie jest świadoma zagrożeń występujących w powiecie, mieście, gminie czy dzielnicy. Powszechnie więc bazuje się na własnych spostrzeżeniach, doświadczeniach, a także opiniach innych osób lub doniesieniach medialnych.

Już w najbliższym czasie powstanie „Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa w Polsce”. Będzie to narzędzie, które pozwoli przedstawić społeczeństwu kraju, województwa, a przede wszystkim społeczności lokalnej w sposób rzetelny i czytelny:
– skalę i rodzaj zagrożeń już dostrzeżonych i zarejestrowanych przez służby współodpowiedzialne za bezpieczeństwo i porządek publiczny (na terenie powiatu, miasta, gminy czy dzielnicy),
– zagrożenia dostrzeżone przez obywateli,
– prognozy zagrożeń, również takie które mogą wystąpić w związku z organizacją różnych „imprez”.

Powyższe treści prezentowane będą zarówno w formie graficznej (mapa) jak i tekstowej, w specjalnie stworzonych zakładkach na internetowych stronach policyjnych.

W tworzeniu mapy zagrożeń niezbędna jest opinia lokalnej społeczności. Dlatego leszczyńska Policja zaprasza mieszkańców Leszna i powiatu leszczyńskiego do udziału w konsultacjach społecznych, które odbędą się w dniu 5 lutego br. o godz. 10.00 w sali Miejskiego Ośrodka Kultury w Lesznie przy ul. B. Chrobrego 3A.

W spotkaniu udział wezmą między innymi przedstawiciele Policji, służb mundurowych, administracji samorządowej, podmiotów i instytucji.

W przypadku braku możliwości skorzystania z osobistego uczestnictwa w konsultacjach wszelkie informacje, opinie, spostrzeżenia można przesyłać do Komendy Miejskiej Policji w Lesznie drogą mailową na adres: dzielnicowy@leszno.policja.gov.pl.

Źródło: leszno.policja.gov.pl

Podobne wpisy