|

Lider Rewitalizacji 2016

liderRuszyła IV edycja konkursu „Lider Rewitalizacji”, który ma na celu promowanie działań w zakresie rewitalizacji przestrzennej na obszarze rewitalizacji Miasta Leszna.

W pierwszej edycji konkursu w roku 2013 tytuł “Lidera rewitalizacji” otrzymał Hotel i Restauracja Wieniawa na leszczyńskim Rynku, w drugiej zwyciężył obiekt Apartamenty Leszno znajdujący się w budynku dawnej Piekarni Biegajski przy ulicy Niepodległości 5, trzeci tytuł został przyznany kompleksowi na Antoninach, w skład którego wchodzą Hotel & Restauracja „Antonińska”, pensjonat dla osób starszych oraz Zakład Pielęgnacyjno-Opiekuńczy i Rehabilitacyjny „Niezapominajka”.

Komisja wyróżniła także kamienicę przy ul. Rynek 34. W tegorocznej edycji konkursu ocenie podlegają obiekty znajdujące się na obszarze rewitalizacjiLeszna, których prace remontowe i adaptacyjne zostały zakończone w ubiegłym roku. Ocena będzie dokonana na podstawie estetyki i funkcjonalności obiektu oraz wartości i zakresu inwestycji. Wpływ na ocenę ma również stopień oddziaływania inwestycji na sytuację społeczną i gospodarczą w obszarze rewitalizacji Leszna. Obiekt może być zgłoszony do konkursu przez właściciela lub jednego współwłaściciela za zgodą pozostałych współwłaścicieli. W przypadku obiektów użyteczności publicznej, do zgłoszenia upoważniony jest kierownik jednostki zarządzającej danym obiektem.

Zgłoszenia przyjmowane są w Wydziale Promocji i Rozwoju Urzędu Miasta Leszna przy Al. Jana Pawła II 21a, do czwartku, 31 marca 2016 r., do godz. 15:00. Regulamin konkursu wraz z dokumentami do pobrania znajduje się pod adresem www.leszno.pl/O_konkursie.html.

 

Podobne wpisy