|

Leszczyniacy na poligonie wojskowym

źródło: leszno.pl
źródło: leszno.pl

W dniach od 7 do 10 lipca na poligonie wojskowym w Orzyszu odbędzie się 8 edycja Combat Alert.

Combat Alert są to największe w Polsce manewry proobronne. Udział w manewrach weźmie blisko tysiąc uczestników z całego kraju oraz zagranicy w tym dwie leszczyńskie grupy: Leszczyńskie Stowarzyszenie AirSoftu oraz nieformalna grupa Leszczyńskie Forum Militarne. Łącznie grupy wysyłają do Orzysza 23 osoby.

Combat Alert 2016 organizowany jest przez 15 Giżycki Batalion Zmechanizowany, Centrum Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych oraz Fundacje na Rzecz Obronności i Bezpieczeństwa Kraju Combat Alert. Zmagania odbędą się na terenie liczącym 40km2.

Airsoft jest grą zespołową z użyciem pneumatycznych replik broni palnej, w której do strzelania wykorzystane zostają plastikowe kulki. Na co dzień obie grupy spotykają się na różnych „grach wojennych” doskonaląc przy tym swoje umiejętności taktyczne oraz współdziałanie podczas operacji wojskowych. Gry mają swój wcześniej zaplanowany scenariusz działań. Wygrywa ten, który zrealizuje założenia eliminując przy tym przeciwnika.

Przedstawiciele Leszczyńskiego Stowarzyszenia Airsoftu oraz Leszczyńskiego Forum Militarnego wielokrotnie uświetniali wydarzenia organizowane w Lesznie, prezentując mieszkańcom swoje uzbrojenie oraz umundurowanie.

Manewry proobronne odbędą się w Ośrodku Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych Orzysz w Bemowie Piskim.

Podobne wpisy