Labanau zagra w zawodach ITTF World Tour

Wamet Dąbcze labanauandreiAndrei Labanau zagra w zawodach ITTF World Tour. Jest to historyczny moment dla Klubu Sportowego Wamet Dąbcze.

Po raz pierwszy zawodnik pod rydzyńskiego zespołu zagra w zawodach z cyklu ITTF World Tour. Jest to najbardziej prestiżowy turniej w kalendarzu Międzynarodowej Federacji Tenisa Stołowego.

Andrei Labanau reprezentuje klub z Dąbcza, pingpongista weźmie udział w rozgrywanym w Mińsku Belarus Open. Zawody w stolicy Białorusi zaliczane są do kategorii Challenge Series, a łączna pula nagród w imprezie wynosi 35 tysięcy dolarów.

Impreza odbędzie się w dniach 7-11 września. Na liście startowej białoruskich zawodów znaleźli się m.in. Koreańczyk Jang Woojin (dwukrotny pogromca mistrza olimpijskiego Zhanga Jike) oraz dobrze znany w Polsce – Pavel Platonov.

Przypomnijmy, że niespełna 18-letni Labanau w czerwcu tego roku podpisał roczny kontrakt z Wametem Dąbcze. Jak podkreśla sam zawodnik, w przyszłości chciałby spróbować swoich sił w polskiej 1. lidze. W ostatnich latach Białorusin występował w litewskiej ekstraklasie, gdzie zaliczany był do grona najlepszych graczy rozgrywek.

2-ligowe zmagania tenisiści stołowi Wametu Dąbcze rozpoczynają 24 września meczami we własnej hali z Ochmanem Raszków i Tajfunem Ostrów Wielkopolski. Aktualnie cały zespół przygotowuje się do startu sezonu w Dąbczu.

Podobne wpisy