Koncepcja dla Brackiej i Zielonej

p1020483W Urzędzie Miasta Leszna odbyło się dziś oficjalnie ogłoszenie wyników konkursu na zagospodarowanie ulic Brackiej i Zielonej. Wygrało biuro architektoniczne z Warszawy.

Na konkurs ogłoszony przez Wydział Architektury, Planowania Przestrzennego i Budownictwa Urzędu Miasta Leszna wpłynęły trzy projekty. Zwyciężyła koncepcja przygotowana przez CO-UP STUDIO Maciej Kaufman, Marcin Maraszek i Tomasz Stanisławczyk z Warszawy. Jury pod przewodnictwem architekta miejskiego Macieja Kubiaka nie przyznało drugiej nagrody, a za to dwie równorzędne trzecie. Otrzymali je Paweł Woźniak z Wrocławia i firma INARCO z Gliwic.

Realizacja zwycięskiego projektu ma kosztować miasto 1 300 000 zł. Prezydent Łukasz Borowiak podkreśla jednak, że całkowity koszt rewitalizacji obydwu ulic będzie większy – Musimy pamiętać, że przebudowa nawierzchni wiąże się także z wymianą sieci podziemnych, a to znacznie podraża inwestycję.

Niestety nie wiadomo kiedy zwycięska koncepcja zostanie zrealizowana. W pierwszej kolejności trzeba przygotować projekt techniczny, a następnie znaleźć na ten cel środki finansowe. Dodatkowo prezydent Łukasz Borowiak stawia najpierw na rewitalizację samego centrum miasta – W pierwszej kolejności musimy przeprowadzić rewitalizację ratusza i rynku, a następnie będziemy mogli zająć się kolejnymi obszarami.

Prezydent Łukasz Borowiak zapowiedział także, że jeszcze w tym roku zamierza ogłosić podobny konkurs na rewitalizację Placu Metziga i Nowego Rynku. Nagrodzone propozycje zagospodarowania w przyszły czwartek zostaną wystawione na ulic Brackiej i Zielonej, tak aby każdy mógł zobaczyć co zaproponowali architekci. Dla niecierpliwych poniżej zamieszczamy kilka kilka zdjęć.

Podobne wpisy