KOD i Nowoczesna łączą siły

Źródło: leszno24.pl
Źródło: leszno24.pl

Przedstawiciele leszczyńskiego KOD-u oraz partii Nowoczesna połączyli siły w zbiórce podpisów pod petycją do prezydenta miasta Leszna w sprawie wstrzymania planów budowy pomnika ofiar katastrofy smoleńskiej w Lesznie.

Pomnik ofiar katastrofy Smoleńskiej budzi wiele kontrowersji. Mieszkańcy Leszna są bardzo podzieleni w tej sprawie. Przedstawiciele KOD-u wystosowali oficjalna petycję do prezydenta miasta oraz radnych. Aktualnie trwa akcja zbierania podpisów – Utworzyliśmy stronę na facebooku, którą w kilka dni polubiło ponad 800 mieszkańców. W ciągu dwóch dni zebraliśmy ponad 400 podpisów. Wokół całej sprawy zrobił się szum medialny. Mieszkańcy do nas piszą, dzwonią, pytają gdzie mogą złożyć swoje podpisy. Wczoraj w jednym z mediów odbyła się rozmowa na temat ewentualnej budowy pomnika. Sytuacja jest bardzo dziwna bo część radnych mówi, że na razie nic się nie stało, że cała sytuacja jest po prostu nagłaśniana przez leszczyński KOD i media. Tylko, że my nie mamy żadnych celów politycznych, nie wybieramy się na żądne wybory, nie jesteśmy partią polityczną. Po prostu uważamy, że takie sprawy jak budowa pomnika ofiar katastrofy, powinny być konsultowane z mieszkańcami, a nie załatwiane tylnymi drzwiami – mówi Maciej Ptaszyński, przedstawiciel leszczyńskiego KOD-u.

Jesteśmy przeciwni budowie pomnika praktycznie z tych samych powodów, o których wspomniał Maciej Ptaszyński – dodaje Tomasz Mikołajczak z leszczyńskiej Nowoczesnej. – Nie mamy nic przeciwko upamiętnianiu ofiar tej strasznej tragedii, ale pomnik jest sprawą polityczną. Dlatego też dołączamy do zbiórki podpisów. Myślę, że do 4 czerwca zbierzemy ich co najmniej 500. Pewnie wspólnie będzie ich ze 2000, a to już liczba, której radni nie będą mogli zbagatelizować. 

Tomasz Mikołajczak zapowiada także, że będzie dążył do tego, aby swoje stanowisko w sprawie budowy pomnika jasno przedstawiły kluby leszczyńskich radnych – We wczorajszej audycji radiowej usłyszałem, że radni trochę są za, a trochę przeciw. Oczekujemy, że kluby w radzie miasta zajmą oficjalne stanowisko w sprawie budowy pomnika. Jeżeli do 4 czerwca, a więc dnia, w którym kończymy zbiórkę podpisów, nie będzie oficjalnych stanowisk, to wówczas będziemy pytać na drodze oficjalniej każdego radnego i każdą radną z osobna o to, jaki jest ich stosunek do budowy pomnika. Jeżeli ktoś jest przedstawicielem mieszkańców, to powinien określić się w tak istotnej sprawie.

Sprawa pomnika ofiar katastrofy smoleńskiej jeszcze przez jakiś czas będzie jednym z głównych tematów medialnych w mieście. Ponownie zapraszamy państwa do udziału w sondzie. Prosimy o wyrażanie swojej opinii na temat powstania pomnika w Lesznie.

Czy chcesz, aby w Lesznie powstał pomnik ofiar katastrofy smoleńskiej?

View Results

Loading ... Loading ...

Podobne wpisy