Holendrzy wybudują fabrykę w Lesznie

źródło: leszno.pl
źródło: leszno.pl

Holenderska spółka VMI Poland uzyskała pozwolenie na budowę dużej fabryki w Lesznie. Zakład powstanie w Inwestycyjnej Strefie I.D.E.A.

Holenderski inwestor kupił od miasta Leszna duży teren inwestycyjny, po czym okazało się, że nie można tam budować ze względu na pokłady zalegających już śmieci. Miasto szybko zaoferowało Holendrom inną działkę w tej samej strefie inwestycyjnej. Ostatecznie spółka VMI Poland przystała na nową propozycję Miasta.

Po wykonaniu projektu budowlanego, nowy inwestor otrzymał pozwolenie na budowę. Holendrzy na działce o powierzchni 32.799 metrów kwadratowych zamierzają zbudować jeden duży obiekt.  Nowa fabryka będzie miała funkcję produkcyjną, magazynową oraz socjalno-biurową.

VMI Poland wchodzi w skład holenderskiej grupy VMI Group (członka Holdingu TKH Group NV), lidera na rynku zaawansowanych technologicznie maszyn do produkcji opon. TKH Group NV natomiast specjalizuje się w rozwoju oraz dostarczaniu nowatorskich rozwiązań telekomunikacyjnych, budynkowych i przemysłowych.

Docelowo w leszczyńskiej fabryce może znaleźć zatrudnienie ok. 400 osób. Spółka już podjęła produkcję w wynajętej hali przy ul. Okrężnej w Lesznie.

Podobne wpisy