|

Grupa Ultras Unia Leszno wystosowała list otwarty!

Grupa Ultras Unia Leszno, która od 2006 roku przygotowuje oprawy meczowe podczas spotkań Unii Leszno na stadionie Alferda Smoczyka wzywa do bojkotu meczów ligowych w Lesznie. Poniżej prezentujemy całość listu.

List otwarty grupy Ultras Unia Leszno ’06

Drodzy Kibice Klubu Sportowego Unia Leszno!

Mistrzowski sezon żużlowy AD 2015 za nami. Unia Leszno z piętnastym złotym medalem Drużynowych Mistrzostw Polski jest zdecydowanie najbardziej utytułowanym klubem żużlowym w Polsce i na świecie. My, jako kibice Klubu Sportowego Unia Leszno jesteśmy dumni, iż możemy wspierać i reprezentować swój lokalny klub oraz z faktu bycia jego nieodłącznym elementem. Jest dla nas przyjemnością i zaszczytem móc przemierzać setki kilometrów dodając otuchy zawodnikom, którzy podobnie jak my reprezentują herb, barwy i historię leszczyńskiego klubu. Należy pamiętać, że my kibice, jesteśmy w swoich działaniach bezinteresowni i gotowi zrobić dla klubu wszystko.

Grupa Ultras Unia Leszno nieprzerwanie od 2006 roku dokłada wszelkich starań, aby widowisko przy ul. Strzeleckiej 7 było jak najatrakcyjniejsze kibicowsko i przyciągało jak największą rzeszę fanów. Organizacja dopingu, tworzenie przeróżnych choreografii z użyciem flag, kartoniady czy sektorówki to tylko niektóre z elementów będących ozdobą spotkań na stadionie im. Alfreda Smoczyka w Lesznie. Dla niektórych kibiców jest to główną atrakcją meczu, gdzie wyniki poszczególnych biegów, klasa przeciwnika oraz końcowy rezultat drużyny schodzą na dalszy plan. Organizacja wypraw na mecze wyjazdowe, akcje okolicznościowe, pomoc w akcjach charytatywnych, wydawanie coraz to lepszych Unijnych gadżetów i ubrań, czy promocja każdego pojedynczego meczu. Wszystkie te działania i setki poświęconych godzin, prywatnych pieniędzy oraz często także nerwów mają na celu tylko jedno – promowanie Klubu Sportowego Unia Leszno na wszystkich płaszczyznach geograficznych i społecznych oraz dbanie o dobre imię ludzi złączonych przez biało-niebieskie barwy.
Wielkimi krokami zbliża się nowy żużlowy sezon, a wraz z nim rośnie apetyt na kolejne sukcesy, zarówno sportowe, jak i te na trybunach.

Niestety, z uwagi na brak jakiegokolwiek kontaktu władz klubu w sprawie usunięcia sektora FAN, o którym to braku dowiedzieliśmy się dopiero w momencie publicznego przedstawienia przez klub informacji o sprzedaży karnetów, ciągłe zwiększanie cen biletów, puste obietnice zarządu, niestawianie się na umówione spotkania prezesa, drastyczne zmniejszenie sektora RODZINNEGO, zezwolenie na coraz to większą liczbę oddziałów policyjnych na stadionie oraz wokół niego(włączając inwigilację przez policjantów z wydziału kryminalnego) grupa Ultras Unia Leszno’06 informuje:

Wraz z początkiem sezonu żużlowego 2016 na Stadionie im. Alfreda Smoczyka nie będą prezentowane oprawy meczowe oraz nie będzie prowadzony zorganizowany doping. Mecze domowe Unii Leszno nie będą promowane przez grupę UUL. Namawiamy do nieuczęszczania na spotkania przy ul. Strzeleckiej, gdzie kibice traktowani są wyłącznie jako źródło łatwego dochodu, a ich zdanie nie zasługuje na minimum uwagi. Jest to o tyle przykre, że taka sytuacja następuje w 10. rocznicę powstania Naszej grupy. Pragniemy również poinformować, że będziemy obecni na meczach wyjazdowych, by wspierać swój klub oraz zawodników w walce o Drużynowe Mistrzostwo Polski.

Brak opraw i dopingu w Lesznie będzie trwał przez czas nieokreślony, aż do odwołania.

Dodatkowo, pragniemy podziękować wszystkim kibicom, którzy przyczynili się do akcji Kampanii Piwowarskiej. Dzięki wam zdobyliśmy 15 000 zł na organizację opraw meczowych. Jest to dla nas wspaniała nagroda, mamy tylko nadzieję, że pieniądze te trafią do nas również w formie fizycznej i za pomocą tych środków będziemy mogli stworzyć wysokiej jakości choreografie na meczach wyjazdowych oraz miejmy nadzieje, że również i na meczach domowych w nadchodzącym sezonie 2016, gdy sytuacja na naszym stadionie oraz na linii klub – kibice ulegnie poprawie.

UNIA TO MY!
Grupa ULTRAS UNIA LESZNO ’06

Źródło: facebook.com/uul1938

Podobne wpisy