|||

Co dla nas oznacza wybór Donalda Trumpa?

trumpMiejska Biblioteka Publiczna im. Stanisława Grochowiaka w Lesznie oraz Fundacja im. Huberta Mądrego zapraszają dziś, 24 listopada, na spotkanie w ramach cyklu OBYWATELSKIE CZWARTKI.

Temat dzisiejszego spotkania brzmi: „Make America Great Again?” Porozmawiajmy co dla nas oznacza wybór Donalda Trumpa.

Donald Trump wygrał mimo przewagi Hillary Clinton w mediach, jej większego budżetu kampanii i poparciu udzielonego przez celebrytów. Pokonując Clinton udowodnił, że Stany Zjednoczone są wciąż krajem, gdzie amerykański sen się spełnia.

Swego rodzaju „promykiem politycznej nadziei” jest fakt, że na najlepiej rozwiniętym rynku reklamy i politycznego marketingu wybory wygrywa człowiek, który jest w kontrze do największych i najbardziej opiniotwórczych mediów, ma przeciwko sobie współczesnych władców dusz, a na dodatek wielki biznes, to być może zarazem udowadnia, że obywatele USA jeszcze nie całkiem przekształcili się w bezwolnych konsumentów.

Organizatorzy zapraszają do dyskusji nad tym, co oznacza wybór Donalda Trumpa na 45. Prezydenta Stanów Zjednoczonych, czy i jak ewentualnie zmieni się amerykańska, a zarazem światowa polityka? Organizatorzy chcą też porozmawiać o tym, co oznaczać może dla Polski decyzja wyborcza amerykanów.

obywatelskie-czwartki_plakat-24-11-2016-page-001

Podobne wpisy