||

Ciąg dalszy sprawy ubezpieczeń

100_3525Po zarzutach radnych Lewicy i odpowiedzi władz miasta, pojawiły się kolejne wątpliwości co do działań Urzędu Miasta. Głos w sprawie ubezpieczeń w jednostkach podległych magistratowi zabrało Stowarzyszenie Agencji Wielkopolskich. 

Przypomnijmy, że podczas wtorkowej konferencji prasowej radni Lewicy wyrazili zaniepokojenie m.in. sprawą ubezpieczeń w leszczyńskich szkołach – Po interpelacji radnego Ryszarda Hayna, dotarły do mnie informacje od mieszkańców i dlatego będziemy chcieli zapytać pana prezydenta, czy prawdą jest, że ta sama kancelaria, o której mówił pan prezydent Mytych podczas sesji, organizowała spotkania dla leszczyńskich szkół, w których to, również ze strony urzędu miasta, padały wnioski, aby tej kancelarii przekazywać informacje na temat wszystkich polis, które są zawierane w szkołach. Ta sama kancelaria w tej chwili oferty swoich ubezpieczeń kieruje do szkół. Chciałbym zauważyć, że jeśli te informacje się potwierdzą, oznacza to, że z jednej strony kancelaria, która dysponowała wiedzą na temat, jaka oferta jest u konkurencji w danych szkołach, w tej chwili przedstawia swoją ofertę. Myślę, że każdy na rynku chciałby mieć taką sytuację. Tego nie wiemy, ale takie pytania w najbliższym tygodniu w formie pisemnej zostaną skierowane do pana prezydenta. Chcemy tę kwestię wyjaśnić, ponieważ gdyby okazało się, że to by się potwierdziło, to myślę że byłaby to kwestia, którą powinna zająć się przynajmniej komisja rewizyjna – mówił wówczas Grzegorz RusieckiWięcej o konferencji pisaliśmy tutaj.

Już następnego dnia w Urzędzie Miasta na wątpliwości radnych Lewicy odpowiadał wiceprezydent Adam Mytych, który zapewniał, że kancelaria WTB pełniła podczas spotkań z dyrektorami szkół jedynie charakter doradczy – Potwierdzam, że było takie spotkanie z szefami naszych jednostek oświatowych, ale ono nie dotyczyło kwestii promowania jakiegokolwiek towarzystwa ubezpieczeniowego, produktu, czy oferowania przez firmę WTB tego typu usług i podjęcia pośrednictwa. Obecność WTB na tych spotkaniach miała charakter wyłącznie doradczy.

Więcej o konferencji w Urzędzie Miasta pisaliśmy tutaj.

Tymczasem dziś głos w sprawie ubezpieczeń w placówkach oświatowych zabrało Stowarzyszenie Agencji Wielkopolskich, które wystosowało do prezydenta Łukasza Borowiaka list otwarty. Stowarzyszenie nie kryje oburzenia i zaniepokojenia problemami, jakie napotykają przedstawiciele leszczyńskiego środowiska ubezpieczeniowego przy próbach składania ofert ubezpieczeń w placówkach oświatowych w Lesznie.

Stowarzyszenie pyta prezydenta o zalecenia, jakie kierował Urząd Miasta w stosunku do placówek oświatowych dotyczące ubezpieczeń i jaki był ich cel. Przedstawiciele SAW-u zapytuje także, czy prawdą jest zobowiązanie dyrektorów szkół do przedstawiania kancelarii WTB szczegółowych informacji nt. wszelkich posiadanych ubezpieczeń i ich warunków oraz cel takiego ruchu. Wreszcie Stowarzyszenie pyta, czy prawdą jest, że kancelaria WTB jako jedyna dysponując pełnią wiedzy przedstawia swoje indywidualne propozycje dla szkół, uzyskując dla nich akceptacje.

Poniżej zamieszczamy list w całości:

LIST OTWARTY DO PREZYDENTA MIASTA LESZNA

Podobne wpisy