|

Budżet obywatelski rozstrzygnięty

BO Leszno
Źródło: leszno.pl

Urzędnicy miejscy policzyli głosy oddane w tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego. Z puli 700 tys. zł zrealizowanych zostanie 5 zadań, które otrzymały najwięcej głosów mieszkańców Leszna.

Głosowanie trwało od 11 do 25 marca, a do wyboru było aż 18 zadań. Wczoraj, 19 kwietnia, zebrała się specjalna komisja, która zatwierdziła wyniki głosowania. Łączna kwota zwycięskich inwestycji wynosi: 617 653,00 zł. Poniżej wyniki:

  1. 2661 poprawnie oddanych głosów – Rewitalizacja istniejącego placu zabaw przy ul. Św. Franciszka z Asyżu polegającego na wyposażeniu w nowe urządzenia do zabawy dla dzieci oraz przenośną toaletę. Ustawienie dwóch aktywnych znaków drogowych B-33 (RDW-101) z wyświetlaczem prędkości przy ul. Św. Franciszka z Asyżu w celu poprawienia bezpieczeństwa na przejściach dla pieszych w okolicach przedszkola i dojścia do szkoły.
  2. 1528 poprawnie oddanych głosów – Rewitalizacja terenów zielonych Przedszkola Miejskiego nr 10 w Lesznie – “Zielony Świat”.
  3. 1234 poprawnie oddanych głosów – Budowa kortu tenisowego.
  4. 1174 poprawnie oddanych głosów – Park i wybieg dla psów.
  5. 947 poprawnie oddanych głosów – Utwardzenie powierzchni handlowej kostką brukową na Targowisku Holenderska.

Komisja zarekomendowała prezydentowi miasta także jedno zadanie rezerwowe, które zostanie zrealizowane, jeśli po wykonaniu pięciu powyższych inwestycji w budżecie zostaną wolne środki. Mowa o zadaniu o wartości 113 500,00 zł pod nazwą „Rewitalizacja Placu zabaw przy Szkole Podstawowej nr 12”, na które oddano 724 prawidłowych głosów.

Podobne wpisy