Byki tłem w IMP – Janowski mistrzem Polski

Po pasjonujących zawodach w Lublinie poznaliśmy nowego Indywidualnego Mistrza Polski 2024. Tytuł wywalczył Maciej Janowski, drugie miejsce zajął Patryk Dudek, a podium uzupełnił Bartosz Zmarzlik.

Zawody w Lublinie mogły się podobać. Na torze było sporo mijanek, a walka o tytuł mistrza Polski rozstrzygnęła się dopiero w ostatnim biegu.

Tłem w turnieju byli zawodnicy Fogo Unii Leszno – Janusz Kołodziej zajął w Lublinie 15. miejsce zdobywając 3. punkty. Nieco lepiej zaprezentował się Bartosz Smektała, który z dorobkiem 6. punktów zakończył rywalizację na 12. miejscu.

Do finału bezpośrednio wjechali Piotr Pawlicki i niepokonany w fazie zasadniczej Maciej Janowski. Z biegu dodatkowego do finału awansowali Bartosz Zmarzlik i Patryk Dudek. Wszyscy – poza Pawlickim – mieli przed ostatnim biegiem szansę na tytuł.

W biegu finałowym na pierwszym łuku upadł Piotr Pawlicki, którego sędzia wykluczył z powtórki. W drugim podejściu najlepszy okazał się Maciej Janowski, który wyprzedził Bartosza Zmarzlika i Patryka Dudka. Taka kolejność oznaczała, że tytuł mistrza Polski wywalczył właśnie Janowski, drugie miejsce zajął Dudek, a podium uzupełnił Zmarzlik.