Złoty Zengota?

zengiiiiJuż jutro o godz. 18:30 na leszczyńskim stadionie rozpocznie się walka o tytuł Indywidualnego Mistrza Polski. Leszczynianie są wśród faworytów piątkowego finału.

Leszczyńską drużynę w finale reprezentować będą Grzegorz Zengota, Tobiasz Musielak oraz Piotr Pawlicki. Na torze zaprezentuje się także wypożyczony do Grudziądza Marcin Nowak, który zastąpi cięgle walczącego o powrót do zdrowia Jarosława Hampela.

Leszczynianie zaliczani są do grona faworytów, a największe szanse na medal ma z pewnością Grzegorz Zengota, który znajduje się aktualnie w życiowej formie. Ze średnią 2 punktów na mecz jest najskuteczniejszym zawodnikiem Byków w Ekstralidze. Czy Zengiego stać na Złoto? Jego triumf nie byłby zaskoczeniem dla nikogo. Poprzedni finał MP w Lesznie odbył się w 2011 roku i wówczas wygrał reprezentant Unii, Jarosław Hampel. Być może Zengocie uda się powtórzyć wyczyn „Małego”.

Nieco niżej wyglądają notowania Tobiasza Musielaka oraz Piotra Pawlickiego.

Im dalej w sezon, tym kapitan Byków prezentuje się co raz lepiej. O ile na wyjazdach zdobycze punktowe Tofeeka nie są powalające, o tyle na domowym torze zawsze prezentuje się solidnie. Jeśli Musielak dobrze dopasuje się do toru, to z pewnością będzie w stanie włączyć się w walkę o medale.

Największą zagadką wydaje się być postawa Piotra Pawlickiego. Petera stać na wszystko. Choć największe problemy z formą ma już za sobą, to w jego występach nie widać regularności. Dobre mecze przeplata słabszymi. Na leszczyńskim torze powinien jednak pokazać, że takiego rajdera jak on, nigdy nie można skreślać.

Obok reprezentantów Fogo Unii Leszno do grona faworytów zaliczają się także najskuteczniejszy zawodnik Ekstraligi Bartosz Zmarzlik, doskonale znający leszczyński tor Janusz KołodziejMaciej Janowski ze Sparty Wrocław, który broni tytułu mistrzowskiego oraz Patryk Dudek z Falubazu Zielona Góra.

Lista startowa finału IMP w Lesznie:

1. Piotr Pawlicki (Fogo Unia Leszno)
2. Grzegorz Zengota (Fogo Unia Leszno)
3. Tobiasz Musielak (Fogo Unia Leszno)
4. Tomasz Jędrzejak (Betard Sparta Wrocław)
5. Norbert Kościuch (Polonia Piła)
6. Robert Miśkowiak (Orzeł Łódź)
7. Bartosz Zmarzlik (Stal Gorzów)
8. Janusz Kołodziej (Unia Tarnów)
9. Przemysław Pawlicki (Stal Gorzów)
10. Maciej Janowski (Betard Sparta Wrocław)
11. Krzysztof Buczkowski (MRGARDEN GKM Grudziądz)
12. Zbigniew Suchecki (Speedway Wanda Instal Kraków)
13. Kacper Gomólski (Get Well Toruń)
14. Krystian Pieszczek (Ekantor.pl Falubaz Zielona Góra)
15. Patryk Dudek (Ekantor.pl Falubaz Zielona Góra)
16. Marcin Nowak (MRGARDEN GKM Grudziądz)

Podobne wpisy