|

Trudni rywale na inaugurację

Wamet Dąbcze labanauandreiMeczami we własnej hali z Ochmanem Raszków i Tajfunem Ostrów Wielkopolski zainaugurują rozgrywki 2. ligi grupy południowej w sezonie 2016/2017 tenisiści stołowi Wametu Dąbcze. Pierwszą serię spotkań zaplanowano na 24. września.

Już na inaugurację zmagań drużynie z gminy Rydzyna przyjdzie się zmierzyć z ekipami, które w opinii wielu ekspertów będą rządzić na 2-ligowym froncie. Raszkowianie już od kilku sezonów są najlepszą drużyną w grupie południowej. Dodatkowo do zespołu prowadzonego przez Jana Harlaka dołączy najprawdopodobniej Adrian Spychała z LKTS Luboń, co sprawia, że Ochman będzie zdecydowanym faworytem rozgrywek. Okresu transferowego nie przespali także w Ostrowie Wielkopolskim. Działacze Tajfuna pozyskali Mateusza Margrafa i aktualnego mistrza Wielkopolski seniorów w grze pojedynczej – Bartosza Polusa.

Sezon rozpoczynamy od starcia z dwoma najlepszymi drużynami. O punkty w tych meczach będzie niezwykle ciężko. Terminarz ułożył się dla nas tak a nie inaczej i wszystko wskazuje na to, że punktów będziemy musieli szukać w kolejnych spotkaniach. Niemniej jednak, ozdobą inauguracyjnych meczów powinno być starcie Andreia Labanau z Adrianem Spychałą, który ma za sobą kilka występów w Superlidze – mówi Mateusz Przybył, kapitan 2-ligowego Wametu Dąbcze.

W pierwszej rundzie sezonu 2016/2017 Wamet Dąbcze aż pięć spotkań rozegra we własnej hali. Tylko raz w rundzie jesiennej pingpongiści z powiatu leszczyńskiego udadzą się na mecze wyjazdowe. W drugiej serii drużyna z gminy Rydzyna zagra na wyjeździe z Polonią Śmigiel i MKTS-em Opalenica. Trzy ostatnie pojedynki pierwszej rundy – z LKTS Luveną Luboń, Stella Niechan Gniezno i Jniorem Leszno, gracze Wametu Dąbcze rozegrają we własnej hali.

Podobne wpisy